0 800 307 555
0 800 307 555

Турчинов називає одну з причин подорожчання бензину


Турчинов називає одну з причин подорожчання бензину

Перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов вважає однією із причин подорожчання бензину ситуацію на Кременчуцькому НПЗ.

Про це він заявив в ефірі "5-го каналу".

"Є спроби нагнітати ситуацію, є спроби створювати штучну проблему. Коли ми говоримо про бензин, одне з наймогутніших підприємств, що виробляють бензин, - Кременчуцький НПЗ - дотепер, незважаючи на те, що в держави там 62%, ми не можемо змінити керівництво заводу, тому що компанія, пов'язана з "ПриватБанком", має 1%, і захопила керівництво заводом, контролює ситуацію, створюючи штучну бензинову кризу, закриваючи заправки і штучно підвищуючи ціни", - сказав перший віце-прем'єр.

"Якби в них не було прикриття на дуже високому рівні - у Секретаріаті Президента - ми б цю проблему вирішили набагато швидше", - підкреслив Турчинов.

ЗАТ "Укртатнафта" створено в 1994 році відповідно до указів президентів України і Татарстану на базі Кременчуцького НПЗ. Проектна потужність підприємства становить 18,6 млн. тонн переробки нафти на рік.

61,346% акцій "Укртатнафти" належать державі і передані в статутний фонд НАК "Нафтогаз України", 28% - Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану (у жовтні 2006 року передані в довірче управління ВАТ "Татнафті"), 8,6% - компанії "Татнафта" (Татарстан), 1,2% акцій володіє ТОВ "Корсан", афілійоване із групою "Приват".

19 березня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що Кабінет Міністрів України має намір найближчим часом призначити нове керівництво на ЗАТ “Укртатнафта” (Кременчуцький НПЗ). За її словами, “на жаль, це підприємство було в попередні роки, я маю на увазі 2007 рік, захоплено деякою комерційною структурою, що має всього 1,5 відсотка, а держава, що після вчорашнього рішення суду має 62%, - не має там ні менеджменту, ні представництва, нічого”.

“Проведено абсолютно законні і легальні збори акціонерів Кременчуцького НПЗ... і ми взяли певний таймаут, і в найближчі дні ми призначимо керівництво, і нафтопереробний завод одержить дійсно державне управління... і завод буде завантажений сировиною”, - сказала вона.

Антимонопольний комітет України 24 березня цього року порушив справи проти ЗАТ "ЛИНИК" (Лисичанський НПЗ, Луганська область) і ЗАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська область) за ознаками зловживання монопольним становищем на загальнодержавному ринку нафтопродуктів. За його словами, попередній аналіз ситуації за період з кінця 2007 року по лютий 2008 свідчить про необґрунтоване підвищення цін цими оптовими операторами ринку нафтопродуктів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua