У Росії копійки залишаться, але подешевшають


У Росії копійки залишаться, але подешевшають

Дрібні монети у Росії виводитися з обігу не будуть, але будуть робитися з більш дешевого металу, повідомив гендиректор російського "Гознака" Аркадій Трачук.

"Нікуди вони не зникнуть, принаймні найближчим часом. Оскільки і банки, і магазини використовують їх для розрахунків із клієнтами, а ЦБ регулярно замовляє нові партії для забезпечення наявного обігу. Що у зв'язку зі збільшенням цін на метали обходиться йому дорожче і дорожче", - сказав Трачук "Російській газеті".

Цього року планується запропонувати новий, більш дешевий метал для виготовлення монет номіналом одна і п'ять копійок, оскільки їхнє виробництво обходиться державі дорожче від їхнього номіналу.

"Це буде сталь зі спеціальним покриттям від корозії, що забезпечує довговічність обігу монети", - пояснив голова Гознака.

Відповідаючи на запитання, чи потрібні такі монети в обігу, Трачук сказав, що це поза сферою компетенції підприємства.

"Позиція Центрального банку така, що ці монети повинні залишатися в обігу. Тому я як керівник Гознака можу сказати, що монетні двори Гознака виконають замовлення на нові монети. Хоча відчуваю жаль, коли бачу в магазинах і банках коробочки, у яких люди залишають не потрібні нікому монети", - відзначив він.

Раніше Трачук заявляв журналістам, що копійчані монети приносять збитки, і пропонував, наприклад, округлити ціни хоча б до десяти копійок. У той же час він відзначав, що це в компетенції уряду та інших держорганів, які призначають тарифи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua