НБУ: Коливання курсів валют на готівковому ринку - допустимі


НБУ: Коливання курсів валют на готівковому ринку - допустимі

Керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький вважає припустимими коливання курсів валют на готівковому ринку.

Про це Литвицький повідомив журналістам.

"Зараз ці коливання не виходять за межі, які ми вважаємо припустимими" - сказав він.

Також Литвицький відзначив, що населення України поступово звикає до коливань валютних курсів, і щоб мінімізувати ризики, зберігає кошти відразу в декількох валютах.

"Більшість мають депозити в гривні. Те, що частина по інерції або з інших причин має частину депозитів у доларах, а зараз, у більшій мірі, у євро, то це означає, що люди хеджують ризики і прив’язуються не до одного якогось захисного активу - до долара, але й до євро" - відзначив Литвицький.

Крім того, на його думку, у населення повинна бути альтернатива внесенню коштів на депозит або зберіганню їх готівкою в тій чи іншій валюті. Він вважає, що необхідно створити умови, при яких кошти населення будуть направлятися на покупку землі або ж об'єктів приватизації.

"Краще, якби в нас була можливість вкладати кошти в землю. Потрібно грамотно, обдумано знімати мораторій на землю (на продаж землі), потрібно розблокувати приватизацію, тоді люди будуть вкладати не тільки в гривню, долар і євро, але й будуть вкладати їх в об'єкти приватизації”, - сказав Литвицький.

”Тобто, необхідно людям дати адекватне меню, щоб вони використовували результати своєї праці з мінімальним ризиком втратити свої кошти", - підкреслив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua