Коливання долара викликають очікування інтервенцій з боку центробанків


Коливання долара викликають очікування інтервенцій з боку центробанків

Валютні трейдери вперше за останні 13 років говорять про те, що впевненість у тому, що ринок може визначати курси валют, похитнулась, повідомляє агентство Bloomberg.

Криза, що може змусити "групу семи" (G7) провести координовану інтервенцію, стала результатом ослаблення американської економіки, падіння долара до рівня 1971 року і найбільш значних коливань валютних курсів у цьому десятилітті.

"Імовірність координованої інтервенції буде збільшуватися в другому кварталі в міру ослаблення долара", - вважає голова валютних досліджень Calyon Мітул Котеча.

Незважаючи на останній стрибок долара до євро, аналітики Deutsche Bank, найбільшого світового валютного трейдера, вважають, що долар подешевшає до європейської валюти до $1,6 у зв'язку з рецесією в США. Royal Bank of Scotland вважає, що ризик інтервенції зростає і стане значним, якщо долар подешевшає нижче позначки $1,6 за євро.

"Недавній різкий стрибок євро до долара став для багатьох сюрпризом, і такі коливання змушують задуматися про інтервенції з боку центральних банків, - говорить аналітик BNP Paribas Ханс-Гюнтер Редекер. - У міру посилення волатильності ймовірність такої інтервенції росте".

За словами Х.-Г.Редекера, що, за підрахунками Bloomberg, був в 2007 році найбільш точним прогнозистом, нинішній стан справ схожий із ситуацією 1995 року, тому що індекс курсу долара до валют основних торговельних партнерів США, що розраховується Федеральною резервною системою, упав 18 березня до 69,2631 пункту - мінімальної позначки за останні 37 років. Того разу центральні банки почали продавати і купувати валюту, щоб зупинити падіння долара.

"Велика сімка" заявила 9 лютого, що "надмірна волатильність і безладна зміна валютних курсів небажані". Наступне засідання групи пройде 12-13 квітня у Вашингтоні.

Міністри фінансів стурбовані посиленням волатильності курсів валют, тому що вона ускладнює оцінку економік, заважає проводити монетарну політику і не дає компаніям досить часу для коректування витрат.

Компанія Volkswagen заявила 3 березня, що не буде продавати новий хетчбек Sirocco у США через зниження курсу долара.

У лютому падіння долара до євро прискорилося, підсиливши побоювання, що міжнародні інвестори будуть продавати американські фінансові активи, а це ускладнить завдання з фінансування зростаючого дефіциту бюджету США.

Хоча минулого тижня долар подорожчав до євро на 1,44% - до $1,5448, при цьому його курс залишається нижче позначки $1,4365, встановленої 22 січня

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua