173
У Росії трирічним дадуть паспорти
Про обдарованість дитини незабаром можна буде судити за електронним паспортом. Голова Держкомітету РФ у справах молоді Василь Якеменко запропонував створити документ, що фіксував би здібності і талант російських малят. Автор ініціативи розраховує, що в такий спосіб дитині і її батькам буде простіше визначитися з майбутнім. Але експерти поки не розуміють, хто і на основі якої методики буде цим займатися.
З ініціативою фіксувати здібності малят в електронних паспортах глава Держкомітету у справах молоді Василь Якеменко виступив на координаційній нараді "Нові підходи до державної молодіжної політики РФ в 2008-2009 роках".
"Починаючи із трьох років у дитини повинні бути записи, де вона себе краще проявляє, як і чому. Якщо вона збирає з конструктора в 3 рази більше моделей, ніж за інструкцією, ми повинні розуміти, куди ці відомості записати", - відзначив голова держкомітету.
За задумом в електронний паспорт будуть вноситися дані про вчителів його власника і відмінні риси дитини.
У випадку введення такого варіанта електронних паспортів "стежити за досягненнями підростаючого покоління можна буде із самого дитинства".
Правда, поки невідомо, хто і як буде визначати ступінь талановитості кандидатів на одержання електронного документа.
"Законодавчої бази для подібної інновації поки нема, плануємо ініціювати її прийняття трохи пізніше, - цитує Якеменко "Інтерфакс". - Експерименти з впровадження документів обдарованості підуть по країні на добровільній основі", - уточнив голова Держкоммолоді.
З тим, що в дитини можна виявити схильність до тієї чи іншої діяльності в дуже ранньому віці, згодні і педагоги.
"Якщо в дитини є екстраординарний талант, то це може бути зрозуміло й у ранньому віці. Наприклад, дітей, що народилися із приголомшливою гнучкістю або абсолютним слухом, фахівець визначить відразу. Але це повинен бути професіонал: простий учитель фізкультури або музики в дитсадку схильності може і не помітити, оскільки діагностика здібностей, тим більше в малят, - це в принципі дуже складна річ", - розповіла в інтерв'ю газеті ВЗГЛЯД директор дитячого консультаційного центру "Освіта в розвитку" Катерина Каширська.
На думку експерта, у першу чергу необхідно визначити, хто буде виявляти ці здібності і за якою методикою.
"У той же час не можна бути впевненим, що дитина, що у трирічному віці не має гарного слуху, згодом не стане музикантом. Педагогічна та психологічна практика показує, що грань між генетикою і вихованням визначити дуже складно. Вихованням можна домогтися дуже багато чого", - підсумував експерт.
Відзначимо, що урахування геномної інформації про дітей незабаром мають намір увести й у Великобританії. Але на відміну від Росії влада Об'єднаного Королівства вирішила зробити акцент не на таланті, а на злочинних схильностях малят.
На думку представників правоохоронних органів Великобританії, всі неслухняні діти у віці п'яти років повинні бути занесені в національну базу даних ДНК. Поліція впевнена, що цей метод дозволить запобігати безлічі злочинів.
Пропозиція була внесена директором відділення судової медицини лондонської поліції Гері П'ю в минулу неділю: "Якщо в нас буде засіб соціалізації, що дозволить вичислити злочинця ще до того моменту, як він вчинить злочин, заходи щодо скорочення злочинності в молодіжному середовищі стануть ефективнішими", - пояснив П'ю в інтерв'ю британській Guardian.
За матеріалами: Взгляд
Поділитися новиною