Банкіри: Криза на фінансовому ринку США може привести до скорочення кредитування та посилення інфляційного тиску в Україні


Банкіри: Криза на фінансовому ринку США може привести до скорочення кредитування та посилення інфляційного тиску в Україні

Поглиблення кризи на фінансовому ринку США може привести до скорочення кредитування та збільшення кредитних ставок в Україні, а також опосередковано підсилити інфляційний тиск у країні, вважають опитані агентством "Інтерфакс-Україна" експерти.

"Безумовно, негативним наслідком для України, що вже відчувається, є експорт інфляції, викликаний високим рівнем доларизації економіки. Цей інфляційний вплив буде тривати доти, поки курс національної валюти буде жорстко прив'язаний до американського долара", - вважає директор казначейства Укргазбанку (Київ) Андрій Пономарьов.

За його оцінкою, найближчим часом ринок синдикованих кредитів буде недоступний для більшої частини українських банків, що може привести до скорочення обсягів кредитування.

"У випадку негативного сценарію розвитку подій, криза довіри серед фінансистів унеможливить для вітчизняних фінустанов доступ на ринок зовнішніх ресурсів. При цьому ємність внутрішнього ринку депозитів почне зменшуватися... Це приведе до скорочення кредитування і збільшення ставок у всіх валютах на внутрішньому ринку. Внаслідок зниження активності банків на ринку іпотечного кредитування можливе падіння цін на нерухомість і збільшення цін на землю", - сказав Пономарьов.

Аналогічної точки зору дотримується директор департаменту казначейства БМ Банку (Київ) Тарас Кияк.

"Логічним продовженням зниження ставки ФРС повинне стати зниження міжбанківських ставок по долару. Але ця подія не поліпшить світову кон'юнктуру для українських банків, які так і не зможуть у найближчій тимчасовій перспективі залучати гроші на Заході... Повернення українських банків на цей ринок можна чекати ближче під кінець року, після стабілізації ситуації на світових ринках", - сказав експерт.

Він також вважає, що кредитні ставки в країні можуть вирости. "Тому що західний ринок для українських банків залишається закритим, а також ми спостерігаємо нестачу ліквідності на внутрішньому ринку, можна припустити, що це може привести до збільшення ставок", - сказав експерт.

Разом з тим аналітик інвестиційної компанії "Альфа Капітал Україна" Сергій Кульпинський вважає, що зниження курсу долара на світових ринках може позитивно відбитися на експортному потенціалі України.

"Ведмежі" настрої на світових ринках в останні дні в стрімке зростання цін на низку товарів на світових ринках дають сигнали про перегрів не тільки американської економіки, але й відсутність потенціалу зростання для низки ринків, що розвиваються. Вихід інвесторів з акцій і відповідне збільшення попиту на облігації казначейства США може до певного моменту втримати долар від подальшого падіння.

У цілому ж зниження вартості долара на світових ринках може позитивно відбитися на експортному потенціалі Україні в тому розумінні, що при втриманні курсу гривні до долара на нинішньому рівні при подальшому збільшенні інфляції вітчизняні товари стануть більш конкурентноздатними. Разом з тим, з огляду на внутрішнє збільшення попиту на імпорт, очікувати в зв'язку з цим поліпшення торговельного балансу не варто", - відзначив експерт.

Крім того, він відзначив, що потенціал зростання для більшості котируваних вітчизняних "блакитних фішок" вичерпаний. "Попит може залишитися тільки на окремі видобувні компанії, а також на компанії хімічного сектора. Цього можна чекати в момент корекції на світових ринках акцій, що може наступити ближче до кінця тижня", - сказав Кульпинський.

Експерти також прогнозують збереження високої ціни на золото та нафту.

"Упевнене подолання психологічної межі ціни золота на рівні $1000 за унцію, знецінювання американської валюти і відсутність передумов швидкого відновлення фондового ринку будуть підштовхувати навіть досить консервативно налаштованих інвесторів до золотих інструментів. Я припускаю значний сплеск попиту на безготівкові золоті банківські продукти", - сказав Пономарьов.

У той же час Кульпинський вважає, що зростання попиту на золото може призупинитися, але при цьому істотного зниження ціни не відбудеться. "Зростання цін на золото, нафту та низку недорогоцінних металів повинне призупинитися, хоча й істотного зниження цін на них не відбудеться при збільшенні внутрішнього споживання в економіках, що розвиваються, особливо в країнах Азії", - сказав він

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua