Уряд не буде використовувати монетарні методи проти інфляції


Уряд не буде використовувати монетарні методи проти інфляції

Уряд не буде використовувати монетарні методи для боротьби з інфляцією, оскільки це послабить виробничу активність.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства економіки, про це заявив міністр економіки України Богдан Данилишин.

Нівелювання інфляції можливе лише шляхом підвищення ефективності виробництва, що потребує адекватних інвестицій і часу. У короткостроковому періоді використання жорстких монетарних методів заради зменшення інфляційного тиску приведе лише до згасання виробничої активності, - заявив міністр.

За його словами, основну увагу в напрямку стримування зростання інфляції уряд зосередить у короткостроковому періоді на запобіганні необґрунтованому збільшенню цін (тарифів) на окремі товари та послуги, у тому числі і соціально-значимі, а також проявах несумлінної конкуренції і зловживань монопольним становищем.

У довгостроковому періоді - на зменшенні енерговитрат вітчизняної економіки і її залежності від кон'юнктури світового енергоринку, розвитку фінансових інструментів і фондового ринку, необхідних для ефективного перерозподілу тимчасово вільних активів на цілі активізації інвестиційної діяльності і модернізації економіки.

Уряд, за словами Данилишина, разом з Національним банком будуть проводити комплекс заходів монетарного і фіскального характеру для запобігання надлишковому зростанню попиту.

Передбачається запобігання надлишковому розширенню грошової пропозиції, підтримка стабільності національної валюти, а також недопущення додаткового тиску на попит з боку бюджетних витрат за рахунок: підтримки дефіциту бюджету на рівні 1,2 - 1,5% до ВВП; стримування бюджетних витрат не більше запланованого рівня 26,1% до ВВП, у випадку одержання надпланових надходжень направлення їх тільки на зменшення дефіциту бюджету; розміщення державних цінних паперів переважно на внутрішньому ринку відповідно до чіткого графіка; проведення аналізу обґрунтованості застосування пільг по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), які приводять до зменшення бюджетних надходжень та ухиляння від сплати податків, зборів, підготовка пропозицій щодо скасування таких пільг; зарахування на казначейський рахунок у Національному банку коштів від приватизації державних підприємств, які будуть отримані понад обсяги, затверджені законом про Державний бюджет на 2008 рік з метою використання їх для фінансування інвестиційних проектів у наступних роках, - відзначив Данилишин.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:Мінекономрозвитку
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua