Долар може продовжити падіння через перегляд валютних резервів у світі


Долар може продовжити падіння через перегляд валютних резервів у світі

Американський долар продовжить своє падіння на очікуваннях і чутках, що низка країн, включаючи держави Близького Сходу і Китай, будуть переглядати склад своїх валютних резервів убік збільшення активів, деномінованих в інших валютах, говориться в аналітичній доповіді National Australia Bank Ltd.

Американська валюта продовжує неприємно дивувати ринок, оновлюючи історичні мінімуми проти євро, а також різко слабшаючи щодо інших валют. Щодо ієни курс долара опускався до 99,77 ієн, що є мінімальним значенням з 9 листопада 1995 року, а до євро до $1,5624, що є історичним мінімумом. При цьому курс долара продовжить слабшати до $1,57 до кінця червня, вважають в австралійському банку.

Серед основних причин подальшого слабшання американської валюти називається прагнення центральних банків по усім світі до диверсифікованості своїх валютних резервів убік збільшення частки активів деномінованих в інших валютах. “На долар тиснуть побоювання, що центральні банки будуть більш активно перерозподіляти свої валютні резерви, позбуватись від доларових активів”, - пише Джон Кіріакополус , валютний аналітик National Australia Bank.

Ослаблення долара протягом останніх декількох років змусило центральні банки світу переглянути склад своїх валютних резервів убік активів, деномінованих в інших валютах. Так, за даними МВФ, частка долара в резервах склала 63,8% наприкінці вересня 2007 року проти 65% на кінець червня того ж року, а євро 26,4% проти 25,5% відповідно. Одним з основних занепокоєнь на поточний час є перегляд прив'язки національних валют у Перській затоці до долара, а також диверсифікованість валютних резервів Китаю, які становлять майже $1,5 трлн. Безумовно, будь-які рухи в цьому напрямку будуть впливати на курс американської валюти, відзначають аналітики National Australia Bank Ltd.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua