Жан-Клод Тріше: Зростання євро шкідливе для економіки


Жан-Клод Тріше: Зростання євро шкідливе для економіки

Президент Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше висловив тривогу із приводу зростання, що не припиняється, євро, указавши на небезпеку цієї тенденції для європейської економіки.

Як пише у вівторок 11 березня газета Financial Times, виступаючи напередодні перед керуючими центробанків світових держав у швейцарському місті Базелі, Тріше сказав, що “у справжніх умовах зайві рухи в обмінному курсі викликають стурбованість”, оскільки “зайва волатильність і безладні зміни... небажані для економічного розвитку”.

На думку видання, даний коментар вказує на зміну політичної лінії ЄЦБ. Адже ще минулого тижня, коли європейський центробанк ухвалив рішення щодо збереження ключової процентної ставки на рівні 4%, банк заявив, що його пріоритетом є боротьба з інфляцією, що досягла в єврозоні рекордної за 14 років висоти 3,2%.

Тріше тоді не висловив занепокоєння із приводу зростання євро, і він підскочив до небувалої висоти $1,54. Причому, на думку аналітиків, зміцнення євро було багато в чому обумовлено зниженням процентних ставок у Сполучених Штатах та інших діях ФРС США. Так, подив у Європі викликали слова голови Федеральної резервної системи Бена Бернанкі про можливі невдачі американського центробанку.

У понеділок Тріше сказав, що він “звернув пильну увагу” на інтерес США до зміцнення долара”. Але, на думку Джуліана Коллоу з Barclays Capital, “занепокоєння ЄЦБ виходило з побоювань, що США потурають ослабленню своєї валюти”. Але, коментуючи рішення щодо ставки, Тріше нічого не говорив про курс євро, щоб не відволікатися від боротьби з інфляцією.

На думку аналітиків, його спроба в понеділок вплинути на валютний ринок, суперечить основному змісту заяви про боротьбу з інфляцією, хоча й наближає позицію ЄЦБ до думки міністрів фінансів держав, що входять у єврозону. Так, за словами Марко Аннунзіаті з італійської банківської групи Unicredit, остання заява Тріше не погодиться з його іншою позицією, і дає підставу припускати, що ЄЦБ більше стурбований економічним розвитком єврозони, ніж до цього визнавав.

Після виступу Тріше 10 березня євро в Нью-Йорку знизився на 0,1% до $1,5333.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua