Долар США продовжує стрімко падати по відношенню до інших валют


Долар США продовжує стрімко падати по відношенню до інших валют

Долар США продовжує стрімке падіння по відношенню до інших валют. На світових біржах співвідношення євро/долар досягло нового максимуму – 1 : 1,5380.

Так низько американська грошова одиниця ще не падала. Про це повідомляє Reuters.

Схожа ситуація спостерігається і на торгах у Росії, де долар обрушився до рівня 9-річної давності. Стрімке падіння валюти США до рубля продовжується вже другий день. Вчора долар подешевшав на 12 копійок, впавши нижче за психологічну позначку в 24 рублі. Сьогодні ситуація ще більше посилилася: у перші півгодини торгів він опустився ще на 20 копійок – до позначки 23,7280 руб./дол.

Експерти пояснюють подібний розвиток подій на ММВБ поведінкою американської валюти на міжнародних майданчиках. Всього за добу долар подешевшав до євро приблизно на 0,4%. Падіння спровокувало вчорашнє рішення Європейського центрального банку (ЄЦБ), який зберіг ключову ставку на рівні 4% річних. Як пояснюють фахівці, своїми діями ЄЦБ дав зрозуміти, що подальше дорожчання європейської валюти мало турбує їх.

"Більшість аналітиків чекали, що монетарна влада єврозони знизить цього разу облікову ставку або хоча б дадуть зрозуміти, що зниження очікується найближчим часом. Проте Ж.-К.Тріше просто переклав всю відповідальність за те, що відбувається на світовому валютному ринку на США", - повідомив валютний стратег HSBC Девід Блум.

Більш того, багато експертів чекали, що голова ЄЦБ буде стурбований зниженням національної валюти США, що продовжується, оскільки вона вкрай негативно позначається на прибутку європейських експортерів. "Трейдери були упевнені, що європейська монетарна влала підкреслює необхідність підтримати долар, хоча б вербально. Проте вони зробили вигляд, що їх абсолютно не хвилює євро, що швидко росте ", - нарікає валютний стратег Goldman Sachs Томас Столфер.

Якби там не було, останнім часом все частіше можна почути розмови про вірогідність доларової кризи. Більшість експертів відзначають, що доларова епоха закінчена і незабаром світовій спільноті доведеться шукати іншу резервну валюту. Не кращим чином позначаються на національній валюті США і спроби експортерів нафти з Близького Сходу переоцінити свої валюти, прив'язані до долара. Свій намір країни Персидської затоки мотивують тим, що слабкий долар і рекордно високі ціни на нафту сильно збільшили інфляційний тиск на їхню економіку.

Схожої точки зору дотримуються і аналітики Merrill Lynch: на їхню думку, останнім часом різко зросла вірогідність доларової кризи. Серед можливих чинників, сприяючих зниженню американської валюти, вони називають дії іноземних центробанків, які уповільнюють накопичення доларів або конвертують існуючі доларові резерви в інші валюти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua