Литвицький: Вплив монетарних антиінфляційних заходів поки суттєво не проявився — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Литвицький: Вплив монетарних антиінфляційних заходів поки суттєво не проявився

Валюта
151
Вплив монетарних і фіскальних антиінфляційних заходів поки повною мірою не виявився, вважає керівник групи радників глави Нацбанку України (НБУ) Валерій Литвицький.
"Ознаки зниження інфляційного тиску в лютому є, але недостатні... Існує розрив у часі між монетарними і фіскальними антиінфляційними діями і їхнім впливом на макроекономічні процеси", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.
"Інфляційний поїзд розганяли з 2003 року. Неможливо його різко загальмувати навіть за п'ять місяців після п'яти років руху на високих швидкостях. Одним словом, необхідний час", - підкреслив керівник групи радників глави Нацбанку.
При цьому, за його словами, Україна усе ще перебуває під впливом збільшення світових цін на енергоносії, продовольчі товари.
Як повідомлялося, інфляція в Україні в лютому-2008 сповільнилася до 2,7% у порівнянні з 2,9% у січні. За підсумками січня-лютого-2008 інфляція склала 5,7% (до лютого минулого року - 21,9%). У Міністерстві фінансів очікують, що темпи інфляції продовжать зниження в березні, завдяки стерилізаційним заходам, які здійснюють Мінфін і НБУ.
Керівник групи радників глави НБУ вважає, що влада ще може багато чого зробити для стримування збільшення цін. Серед можливих заходів В.Литвицький указав спільні дії уряду і парламенту зі стимулювання імпорту низки продовольчих товарів, а також попереджувальні кроки, для уникнення цінових сплесків на ринку палива.
Крім того, за словами В.Литвицького, уряд може поліпшити збір податків для того, щоб уникнути дефіциту зведеного бюджету на рівні більше 1%.
При цьому він відзначив, що гарний урожай може стати причиною сезонної дефляції. "Можна за умови правильної цінової політики в аграрній сфері та одержання 40-мільйонного врожаю зерна домогтися помірної дефляції в липні-вересні", - сказав Литвицький.
Як повідомлялося, уряд України прогнозує інфляцію в 2008 році на рівні до 10%. У той же час незалежні експерти вважають, що її значення буде значно вищим. Відповідно до попередніх оцінок НБУ, за відсутності змін у держбюджет-2008 інфляція може скласти 14,8%. Інфляція в Україні в 2007 році виросла до 16,6%, що стало найвищим показником з 2000 року, коли вона становила 25,8%.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас