Литвицький: Вплив монетарних антиінфляційних заходів поки суттєво не проявився


Литвицький: Вплив монетарних антиінфляційних заходів поки суттєво не проявився

Вплив монетарних і фіскальних антиінфляційних заходів поки повною мірою не виявився, вважає керівник групи радників глави Нацбанку України (НБУ) Валерій Литвицький.

"Ознаки зниження інфляційного тиску в лютому є, але недостатні... Існує розрив у часі між монетарними і фіскальними антиінфляційними діями і їхнім впливом на макроекономічні процеси", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

"Інфляційний поїзд розганяли з 2003 року. Неможливо його різко загальмувати навіть за п'ять місяців після п'яти років руху на високих швидкостях. Одним словом, необхідний час", - підкреслив керівник групи радників глави Нацбанку.

При цьому, за його словами, Україна усе ще перебуває під впливом збільшення світових цін на енергоносії, продовольчі товари.

Як повідомлялося, інфляція в Україні в лютому-2008 сповільнилася до 2,7% у порівнянні з 2,9% у січні. За підсумками січня-лютого-2008 інфляція склала 5,7% (до лютого минулого року - 21,9%). У Міністерстві фінансів очікують, що темпи інфляції продовжать зниження в березні, завдяки стерилізаційним заходам, які здійснюють Мінфін і НБУ.

Керівник групи радників глави НБУ вважає, що влада ще може багато чого зробити для стримування збільшення цін. Серед можливих заходів В.Литвицький указав спільні дії уряду і парламенту зі стимулювання імпорту низки продовольчих товарів, а також попереджувальні кроки, для уникнення цінових сплесків на ринку палива.

Крім того, за словами В.Литвицького, уряд може поліпшити збір податків для того, щоб уникнути дефіциту зведеного бюджету на рівні більше 1%.

При цьому він відзначив, що гарний урожай може стати причиною сезонної дефляції. "Можна за умови правильної цінової політики в аграрній сфері та одержання 40-мільйонного врожаю зерна домогтися помірної дефляції в липні-вересні", - сказав Литвицький.

Як повідомлялося, уряд України прогнозує інфляцію в 2008 році на рівні до 10%. У той же час незалежні експерти вважають, що її значення буде значно вищим. Відповідно до попередніх оцінок НБУ, за відсутності змін у держбюджет-2008 інфляція може скласти 14,8%. Інфляція в Україні в 2007 році виросла до 16,6%, що стало найвищим показником з 2000 року, коли вона становила 25,8%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua