0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Як правильно економити, купуючи за кордоном


Як правильно економити, купуючи за кордоном

Той, хто робить покупки за кордоном, знає, що в багатьох магазинах ціни на порядок нижчі, ніж в українських бутиках. А от те, що при перетині кордону туристові можуть повернути п'яту частину вартості товарів, відомо не кожному. Шукаємо Tax-Free.

Головне, правильно вибрати магазин. На дверях повинна бути наклейка "Tax-Free", "Tax-Free Shopping", "Tax-Free for Tourists", що перекладатися як "для туристів без податку". "Це означає, що, купивши товари на певну суму в одному такому магазині, при виїзді із країни можна одержати частину суми ПДВ, що був оплачений при покупці товарів", - пояснила Олена Попова, експерт компанії Простобанк Консалтинг. Сума податку в різних країнах зазвичай становить від 6 до 20%.

У програмі "Tax-Free" беруть участь сотні тисяч магазинів по усьому світі. Не вийде заощадити на шопінгу тільки в США та Австралії. Скористатися привабливою пропозицією може будь-який мандрівник, що перебуває в чужій країні не більше трьох місяців.

Мінімум для чека

Відправляючись подорожувати, важливо довідатися мінімальну суму покупок. У різних країнах вона коливається від $23 до $368. "Якщо загальна сума чека менше від встановленої, tax-free не буде, - попереджає Катерина Резець, менеджер туристичного агентства Відпустка. - Тому якщо не вистачає всього лише кілька доларів, краще прикупити якийсь аксесуар до основної покупки. Його вартість потім повністю компенсується повернутим податком".

Відсоток, що повернеться іноземцеві, теж у кожній державі різний. Зазвичай він трохи менший ПДВ. Кілька відсотків візьме компанія, що надає цей сервіс.

Без печатки не йдемо

Зробивши покупку, одержіть в продавця tax-free чек. У нього заносяться докладні відомості про придбання, паспортні дані і точна адреса покупця. Пам'ятайте, що в невеликих магазинах це роблять безпосередньо на касі, а у великих супермаркетах - тільки в центральній касі або в бюро обслуговування покупців. Також продавець повинен вписати в чек суму, що буде повернута при виїзді із країни.

Маленька деталь: відразу покрасуватися в обновці не вдасться. До перетинання кордону товари використовувати не можна, речі повинні бути неношеними, з усіма етикетками і пломбами.

Виїжджаючи із країни потрібно пред'явити tax-free чек і куплені товари митникові. Де саме розташовується спеціальний офіс митної служби, підкаже прихоплена з магазину листівка. Після того як він поставить на бланку tax-free виїзний штемпель, власник чека одержує право на повернення грошей.

Де повернуть гроші

Той, хто подорожує літаком, може відразу одержати оплачений ПДВ готівкою. Для цього потрібно відшукати в аеропорті касу видачі грошей з написом "cash refund" або "tax refund". Якщо ви не встигли одержати гроші в аеропорті, а також їздили закордон на автобусі або автомобілі, це не означає, що прийдеться подарувати свої кревні іноземній державі.

Одержати гроші можна і на рідних просторах у кожному з банків-партнерів програми tax-free, наприклад, у ПриватБанку. У цьому випадку прийдеться залишити в банку 1-3% від суми, що відшкодовується, і почекати близько 40 днів. Щоб прискорити процес, можна звернутися в київський офіс компанії САМ. Туристична компанія видасть гроші відразу ж у гривні за курсом НБУ.

Також компенсацію податку можна одержати за чеком в будь-якій касі Global Refund при наступній поїздці за кордон, якщо термін дії чека не минув (зазвичай це рік). Ще один спосіб повернення при повторній поїздці за кордон у ту ж країну і те ж місто - це звернення до магазину, де був оформлений цей чек, і на якому стоїть печатка митниці про вивіз товару

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування