266
Євросоюз буде воювати з Ліхтенштейном, Монако, Андоррою та ін.
Сьогодні Європейський союз оголосив Ліхтенштейну, Андоррі, Монако і Швейцарії війну. Причиною стало те, що в цих країнах приховують податки на суму декілька млрд. євро. Зараз у Брюсселі проходить нарада Ради міністрів економіки та фінансів 27 країн ЄС. Вони погоджують стратегії з контролю над європейськими "податковими оазисами".
Роль основної зброї проти цих держав зіграє "посилений варіант" директиви ЄС від 2005 року про оподатковування. З'ясувалося, що в попередньому документі спритні юристи, бухгалтери та експерти з податків з легкістю знаходили лазівки. Щорічно за ухилення від податків з Німеччини стягують приблизно 30 млрд. євро. Аналогічні суми втрачає й Великобританія. За приблизними підрахунками, щороку Євросоюз недораховується приблизно 100 млрд. євро.
Фахівці з оподатковування зі скепсисом ставляться до перспектив успішного наступу Євросоюзу на "мінімізаторів" податків. Однак у ЄС налаштовані рішуче. Німецька спецслужба BND виплатила 4 млн. євро колишньому працівникові найбільшого в Ліхтенштейні банку LGT за список, у якому значиться близько 900 німців, що не виплачують податки. Найбільш високопоставленим з них є глава поштового концерну Deutsche Post Клаус Цумвінкель. Він був змушений подати у відставку через скандал.
За відомості приблизно про сто громадян, які в цілому винні Великобританії близько 100 млн. фунтів, Британській службі податків і зборів також довелося вдатися до виплати гонорару.
Фінанси, як відомо, витікають туди, де податки досить низькі або зовсім відсутні і де є гарантія того, що походження капіталів залишиться в таємниці. На Кайманових островах, що належать Великобританії, в офшорах налічується $1,4 трлн. За цим показником острова перебувають на третьому місці у світі.
В останні роки невелика держава Науру, що прославилося експортом гуано, прийняло близько $70 млрд із Росії. Причина, через яку це відбулося, така ж, що й у випадку з островами Гернсі, Джерсі та Мен, які залучили приблизно $1 трлн (більша частина цих коштів мають британське коріння).
Величезна частина грошей, які потрапляють в офшори, має відношення до протизаконної наркоторгівлі, корупції, тероризму і шахрайського присвоєння коштів. В офшорах відбувається "відмивання грошей", що викликає обґрунтовано негативну реакцію уряду багатьох країн.
За оцінкою колишнього виконавчого директора Міжнародного валютного фонду (МВФ) Мішеля Камдесю, обсяг коштів, що відмиваються, становить 2% від світового ВВП, тобто біля $2,1 трлн. Малоймовірно, що організації, пов'язані з відмиванням грошей, будуть звітувати про одержані ними прибутки перед власними податковими органами.
За матеріалами: K2Kapital
Поділитися новиною