0 800 307 555
0 800 307 555

Благородні інвестиції


Благородні інвестиції

Дев'ятсот п'ятдесят доларів за тройську унцію - ще рік тому така вартість золота здавалася дуже вже сміливим прогнозом. Тепер це реальність, що усе більше притягує заможних українців.

Найбільш вигідним у плані інвестицій у золото був, напевно, минулий рік. Але й для тих, хто не вклав гроші в благородний метал в 2007-му, далеко не все втрачено. За прогнозами експертів, найближчим часом ціна унції золота перевищить 1000 доларів, а під кінець року підніметься ще вище.

"Якщо в США ситуація (економічна. - ред.) буде й далі погіршуватися, під кінець року вартість благородного металу складе 1200 доларів за унцію, - прогнозує аналітик Української біржі дорогоцінних металів Микола Сергєєв. - Якщо ж вона нормалізується, ціна золота буде коливатися в межах 950-1040 доларів за унцію".

Стрімке подорожчання дорогоцінного металу в першу чергу пов'язане із затяжним падінням курсу долара. Справа в тому, що ціна золота має чітку прив'язку до вартості цієї грошової одиниці: якщо долар дешевшає - золото дорожчає. І оскільки курс гривня/долар уже котрий рік зафіксований Нацбанком на рівні 5,05, Україна наслідує загальну тенденцію.

Зараз у нашій країні благородний метал поряд з інвестиційними фондами є гарною альтернативою нерухомості, вкладення в яку вже не приносять такого надзвичайного доходу, як раніше. Так, за оцінками фахівців консалтингової компанії "Українська торговельна гільдія", ціни на житло на вторинному і первинному ринку торік виросли на 16-20%. У той же час прибутковість вкладень у золото, за даними Української асоціації інвестиційного бізнесу, перевищила 30%.

Злитки

Найпростіший, але в той же час найбільш ризикований варіант інвестицій у золото - покупка та зберігання банківських злитків. Він найбільше підходить тим людям, які розуміються на дорогоцінних металах і мають можливість відслідковувати коливання їхніх цін на світових ринках.

"Я б взагалі не радив людям, які не розбираються в золоті, купувати злитки, - говорить начальник департаменту товарних ринків Укрпромбанку Олег Матлінг. - Більше того, у регіонах злитки взагалі неліквідні через те, що продати їх за необхідності буде проблематично".

Якщо людина все-таки вирішила купувати саме злитки, вона повинна пам'ятати, що їхня ціна в українських банках на 4-6% вища, ніж на світових біржах. Ці зайві відсотки включають націнку за виготовлення і транспортування злитка, а також маржу. Коли ж інвестор вирішить зафіксувати прибуток і продати золото, у банку погодяться викупити дорогоцінний метал тільки за його чисту вартість. Так, різниця між ціною покупки та продажу 1 тройської унції золота в ПриватБанку перевищує 720 гривень.

Золотий депозит

Більш простим варіантом інвестування є відкриття депозитного рахунку в золоті. Для цього потрібно внести мінімум 50-100 грамів металу (приблизно 8-16 тисяч гривень). Строк такого депозиту - від 6 до 18 місяців. Потім вкладник одержує гроші і нараховані відсотки - золотими злитками або в гривні за курсом банку на день закриття депозиту. Прибутковість таких внесків набагато менша від валютних депозитів - вона коливається в межах 0,5-5% річних, залежно від обраного банку і розміру внеску. Основний заробіток припадає на збільшення ціни металу за період дії депозиту. Так що відкривати його краще взимку - золото зазвичай дорожчає до літа.

У цьому випадку основними недоліками є високий розмір початкового вкладення по внеску (приміром, мінімальна інвестиція в інвестфонди в Україні в середньому становить 100 доларів), а також велика курсова різниця при покупці-продажі дорогоцінного металу.

Металевий рахунок

За словами банкірів, найбільш зручним і найпоширенішим видом вкладень у золото сьогодні є металевий рахунок. Така інвестиція - не що інше, як гра на різниці курсів, при якій банки не нараховують відсотки по депозиту. Для відкриття рахунку клієнт вкладає в банк гроші, які "стають" обраним металом - розрахунок проводиться за курсом НБУ на день відкриття внеску. Реально метал при цьому не поставляється і комісія банку, як правило, відсутня або вона мінімальна.

"На мій погляд, такий варіант інвестицій - найбільш вигідний, - відзначає перший заступник голови правління Правекс-Банку Роман Валесюк. - Комісії за виготовлення злитків нема, також немає транспортних витрат і витрат, пов'язаних з розмитненням металу. Крім того, клієнт у будь-який момент може оперативно провести операцію із продажу металу, що перебуває на його рахунку". На відміну від золотого депозиту, власник металевого рахунку в будь-який момент може поповнити його або продати метал. Однак за такі операції банк візьме за свої послуги комісію - 0,5% від суми угоди.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua