Уряд гальмує усунення наслідків Керченської аварії?


Уряд гальмує усунення наслідків Керченської аварії?

Кабінет міністрів ігнорує пакет пропозицій з усунення наслідків розливу нафти в Керченській протоці в листопаді 2007 року, стверджує доктор технічних наук, професор Володимир Захматов.

"Уже місяць неможливо домогтися від Міністерства оборони дозволу на проведення дуже важливих випробувань", - заявив він в інтерв’ю "ДТ".

Пропозиції, які були подані для розгляду в Кабмін, об’єднані в одну технологію очищення води від нафтопродуктів. "Ідеться про пористу речовину, яку можна швидко розпорошити на великій площі води", - розповів учений.

Захматов повідомив, що цією технологією вже зацікавилися Ізраїль, Росія, Індонезія, Корея і низка інших країн. "Якщо Україна не хоче цієї розробки, виходить, вона через рік купить її за кордоном, як бувало вже неодноразово", - пояснив він.

Доля проекту в уряді авторам ідеї до цих пір невідома: "Наше звернення обговорюють на якихось напівзакритих засіданнях, як якусь державну таємницю, навіть не запросивши авторів пропозиції! Попередній міністр підтримав наше звернення, а коли він пішов з посади, нам відмовили. У нас чомусь зміна уряду - це колапс усіх міністерств, а залишення міністром посади - повне припинення проектів".

Одночасно учений нагадав, що моря які омивають Україну постійно знаходяться під загрозою забруднення нафтопродуктами.

"Пласт "живої" води в Чорному морі становить усього дві сотні метрів, нижче - мертва вода. По Чорному морю тепер проходять нафтопроводи, постійний потік танкерів, від Батумі - до Румунії, Болгарії, України, Новоросійська. В Азовському морі теж постійний рух суден із нафтопродуктами. Розливи нафти рано чи пізно неминучі", - підкреслив Володимир Захматов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua