У Росії впала перша в ХХІ столітті фінансова піраміда


У Росії впала перша в ХХІ столітті фінансова піраміда

У Росії та у низці країн СНД 300 тис. чоловік не можуть повернути свої гроші, вкладені в інвестиційний проект "Бізнес-клуб "Рубін". Збиток, завданий шахрайською схемою, вимірюється десятками мільярдів рублів, пише сьогодні газета "Коммерсантъ".

Тільки в Санкт-Петербурзі кількість потерпілих від діяльності шахраїв становить 20-50 тис. чоловік. Вкладники стверджують, що з 18 лютого ц.р. керівники ТОВ САН, що заснували бізнес-клуб, не з'являються у своєму офісі на Ліговському проспекті, а приміщення компанії опечатане.

Як стало відомо виданню, учора голова громадської палати Санкт-Петербурга Ігор Риммер і голова комісії із законності та правопорядку законодавчих зборів Аркадій Крамарєв провели зустріч із постраждалими вкладниками, на якій повідомили про порушення кримінальної справи за фактом шахрайства.

За словами Крамарєва, збиток, завданий шахраями, вимірюється десятками мільярдів рублів, а кількість потерпілих тільки в Росії перевищує 100 тис. чоловік. За оцінкою координатора проекту "Молодіжна служба безпеки" Леоніда Армера, в інших країнах СНД, де також діяв холдинг (мова йде про 300 міст), число потерпілих може досягати 200 тис. чоловік. Сума збитку, за його словами, також досягає декількох десятків мільярдів рублів.

На офіційному сайті "Бізнес-клубу "Рубін" сказано, що основним видом діяльності компанії є "інвестиції та внески", а кошти інвестуються "у будівельний комплекс Санкт-Петербурга за договорами з будівельними компаніями, передаються в управління досвідченим брокерам, що гарантують високу прибутковість на фінансовому ринку і на ринку цінних паперів". При цьому ліцензій ЦБ або ФСФР на залучення коштів громадян та їхнє інвестування в компанії немає. Вкладникам "Рубіна" пропонувалося інвестувати від 3 тис. руб. при гарантії прибутковості вкладень від 25% до 50% річних.

"Це дозволяє віднести дану схему до серйозних фінансових пірамід", - вважає заступник голови правління Русь-банку Валерій Кардашов. За словами заступника гендиректора компанії "Право та консультації" Павла Монакова, обдурені вкладники можуть спробувати повернути втрачене, заявивши цивільний позов у кримінальній справі проти ТОВ САН. "Правда, шанси на повернення коштів мінімальні, - вказує юрист. - Спочатку правоохоронним органам потрібно знайти шахраїв, у яких, швидше за все, не виявиться майна для розплати з обдуреними вкладниками".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua