"Волю-Кабель" тягнуть до суду — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Волю-Кабель" тягнуть до суду

2050
Найбільший український кабельний провайдер "Воля-Кабель" може втратитися ліцензію.
Вчора Національна рада з питань телебачення та радіомовлення вирішив звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії оператора за те, що компанія відключає абонентів від аналогового телебачення.
Юристи говорять, що в Нацради є всі шанси виграти в суді. Втім, навіть у самій Нацраді не готові до наслідків такого рішення суду - якщо "Воля-Кабель" втратить ліцензію, можливості дивитися телевізор втратяться 80% абонентів кабельного телебачення столиці.
"Воля-Кабель" не відновила мовлення в аналоговому режимі жителям Деснянського району Києва, пояснює своє вчорашнє рішення Нацрада. 20 лютого держрегулятор зобов'язав "Воля-Кабель" відновити трансляцію програм універсальної програмної послуги абонентам, які живуть на Троєщині. "Але на сьогоднішньому засіданні представник "Воля-Кабель" заявив, що компанія не виконала наші вимоги. Після цього відповідно до законодавства ми вирішили звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії провайдеру. Це єдиний спосіб вплинути на компанію", - пояснив відповідальний секретар Нацради Владислав Лясовський. За його словами, позов може бути поданий протягом тижня.
Наприкінці минулого року "Воля-Кабель" початку відключати абонентів від послуги аналогового телебачення у зв'язку з переходом на цифрове мовлення. У Нацраді почали надходити скарги абонентів компанії, що живуть на Троєщині, які заявляють про масове відключення від послуги аналогового ТВ із пропозицією укласти договір на послугу цифрового ТВ. Наприкінці січня Нацрада створила спеціальну комісію з розслідування звернень абонентів.
Президент "Волі" Сергій Бойко вважає претензії Нацради до компанії необґрунтованими. "Воля-Кабель" не припиняла трансляцію програм універсальної програмної послуги. І якщо Нацрада звернеться до суду, ми будемо відстоювати свої права", - заявив він.
Дотепер Нацрада не застосовував настільки радикальних заходів до таких великих компаній, як "Воля-Кабель", говорить гендиректор "Нових телевізійних технологій" Ігор Давиденко. Рік тому держрегулятор подав до суду на вінницького кабельного оператора "КТБ "Мрія'". Але судові суперечки з компанією не завершилися дотепер, визнає Владислав Лясовський.
У випадку ж з "Волею" у Нацрди є всі шанси виграти суд, вважають юристи. Партнер юридичної компанії "Магістр і партнери" Сергій Власенко відзначає, що компанія не може відключати своїх абонентів, змінювати перелік і вартість послуг, не пересклавши договори з усіма абонентами. "Це пряме порушення договору, і регулювальний орган повинен на це реагувати", - вважає він.
Давиденко пояснює прагнення "Воля-Кабель" швидко перевести своїх абонентів на цифрове телебачення бажанням компанії поліпшити свої фінансові показники. Виторг оператора в 2007 році склав 270 млн грн, тоді як чистий прибуток - лише 8 млн грн. Роком раніше, за даними ІК "Керамет Інвест", "Воля" одержала $2,38 млн чистого прибутку. Раніше Сергій Бойко підтверджував, що через подорожчання собівартості підтримки аналогового сигналу на 25% послуга кабельного телебачення виявилася збитковою для компанії, а прибуток удався одержати лише завдяки наданню послуг доступу в інтернет.
У випадку відкликання ліцензії "Воля-Кабель" можливості дивитися телевізор може втратитися більша частина киян, нагадує гендиректор "Датагруп" Олександр Данченко. "У випадку втрати компанією ліцензії відключать всіх абонентів. А в інших операторів таких великих, як у "Волі-Кабель", розподільних мереж немає, і технічно в компаній не вийде швидко побудувати подібну мережу", - говорить Данченко. Втім, у самій Нацраді визнають, що, подавши позов, прагнуть скоріше змусити "Волю" діяти етично, ніж позбавити її ліцензії. "Не думаю, що справа дійде до відкликання ліцензії", - заявив перший заступник глави Нацради Ігор Курус.
У чому ще обвинувачували "Волю"
8 грудня 2005 року Нацрада винесла попередження "Волі" за відмову надати регулятору документи, згідно яким компанія має право ретранслювати програми інших телекомпаній. 18 серпня 2004 року податкова міліція Дніпровського району затримала Сергія Бойко і головного бухгалтера "Волі" Лесю Киселевську, обвинувативши їх в ухилянні від сплати податків в особливо великих розмірах. Це обвинувачення було оскаржено в суді, і їх звільнили під підписку про невиїзд.
Влітку 2004 року прокуратура Дніпровського району Києва обвинуватила керівників компанії "Воля" Валерія Салямова та Сергія Бойко в поширенні порнографічної продукції і відмиванні грошей, отриманих злочинним шляхом. В результаті цього наприкінці червня керівники компанії були затримані, але незабаром за рішенням Апеляційного суду Києва були звільнені.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас