0 800 307 555
0 800 307 555

Ставки по іпотечних кредитах виростуть


Ставки по іпотечних кредитах виростуть

Торік півмільйона українців заклали своє майно для одержання позик. За даними Міністерства юстиції, найбільше застав оформлюється для одержання іпотечних позик. В 2007 р. таких кредитів було видано майже 216 тис., в 2006 р. - 210 тис. На другому місці перебуває застава транспортних засобів - оформлено 201 тис. таких договорів.

Лідерство з видачі кредитів як і раніше втримує Київ, на його частку припадає 15% всіх кредитів під заставу майна. В 2007 р. у Києві було видано 31,5 тис. іпотечних кредитів під заставу нерухомості, в 2006 р. - 25,1 тис. Серед лідерів за кількістю укладених іпотечних договорів Донецька, Дніпропетровська, Одеська та Харківська області. Найменше удаються до застави власного майна жителі Волинської, Тернопільської, Херсонської, Рівненської, Київської областей і Криму.

Таким чином, населення включилося в нерухоме ралі - збільшення кількості виданих іпотечних кредитів триває, навіть незважаючи на постійне підвищення вартості нерухомості. Однак в 2008 р. ця тенденція, швидше за все, переміниться. Наприкінці 2007 - початку 2008 р. низка банків посилила умови видачі кредитів, підвищивши ставки в доларах на 0,1-2%. Серед них Укрсиббанк, "ПУМБ" і ПриватБанк. Крім цього підвищилися вимоги банків до початкового внеску: ПриватБанк збільшив мінімум початкового внеску для іпотечних позичальників з 20% до 30% вартості житла, а "Райффайзен Банк Аваль" - з 15% до 20%.

За прогнозами банкірів, жорсткість умов видачі кредитів буде спостерігатися і в 2008 р. Така жорстка політика банків пов'язана із труднощами залучення капіталу на зовнішніх ринках і діями НБУ зі скорочення розриву між строками активів і пасивів.

На думку голови правління банку "Фінанси та кредит" Володимира Хливнюка, у найближчому майбутньому банки будуть змушені стримувати темпи збільшення видаваних позик і скорочувати строки кредитування. У результаті введення в дію 458-ї постанови Нацбанку банки з істотними розривами в строках активів і пасивів будуть змушені переорієнтуватися з довгих споживчих кредитів (авто та іпотека) на кредитування компаній.

Самі ж іпотечні кредити подорожчають ще як мінімум на 1% протягом найближчих місяців. Такі зміни небезпечні скороченням попиту на нерухомість. Адже більше 60% угод на ринку житла здійснюється за допомогою кредитування. Зниження обсягів іпотечного кредитування приведе до різкого падіння попиту на житло і, як наслідок, - до зниження цін. А це, у свою чергу, небезпечне падінням вартості застав, які банки набрали під видачу іпотечних позик, і необхідністю їхньої переоцінки. Для кредитно-фінансових установ така ситуація загрожує необхідністю збільшити обсяги резервування, а для позичальників - ризиком підвищення процентних ставок по раніше виданих кредитах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua