Porsche залучає 10-мільярдний кредит


Porsche залучає 10-мільярдний кредит

Німецький виробник дорогих спортивних автомобілів Porsche вкотре довів свою заповзятливість, що цілком може зрівнятися з діловитістю банкірів, що із задоволенням купують машини, що випускаються компанією.

Автовиробник залучив кредитну лінію в розмірі 10 млрд. євро ($14,7 млрд.) на досить привабливих умовах, повідомляє британське видання Financial Times.

В Porsche вважають, що з урахуванням складної ситуації на ринку кредитів, що зберігається з літа 2007 року, і, отже, змін поглядів інвесторів, компанія може непогано заробити на менш ризикованих інвестиціях, при цьому вартість позикових коштів буде нижчою від прибутку від вкладень.

На думку аналітиків, такий крок може спричинити виникнення труднощів у банків, що вже стикаються зі значними проблемами з балансом і доступністю фінансування. Особливо це може стати актуальним у тому випадку, якщо інші компанії також вели переговори про одержання аналогічних кредитних ліній на вигідних умовах.

Porsche відмовилася коментувати, як будуть використовуватися залучені кошти. Видання Financil Times не виключає, що гроші можуть піти на збільшення пакета акцій, що належать компанії в німецькому автовиробнику Volkswagen AG, з нинішніх 31% до більше 50%. За даними інформаційного агентства Reuters, компанія, навпаки, не має наміру використовувати кошти для збільшення своєї частки в VW.

"Позикові кошти будуть інвестовані без ризику під вигідний відсоток і принесуть додатковий прибуток Porsche", - повідомляє Reuters з посиланням на заяву автовиробника. Компанія називає "технічним" цей захід. Такий крок пояснюється бажанням Porsche скористатися сприятливими кредитними умовами на ринку кредитів, що переживає нелегкі часи у зв'язку із тривалою кризою в секторі іпотечного кредитування позичальників з низьким кредитним рейтингом.

Спочатку передбачалося, що розмір кредиту складе 35 млрд. євро. Позику повинен був надати консорціум банків, серед яких ABN Amro (ABN), Barclays Capital, Merrill Lynch (MER), UBS (UBS) і Commerzbank. Очікувалося, що ці кошти підуть на повне поглинання VW.

Одержання кредиту з метою подальшого вкладення коштів у цінні папери - ще один приклад того, як Porsche уміло використовує фінансові інструменти для одержання прибутку. Торік операції з опціонами на акції принесли компанії в три рази більше, ніж виробництво автомобілів. Прибуток від операцій з опціонами склав 3,6 млрд. євро. Раніше Porsche мала гарний прибуток від операцій хеджування валютних ризиків, так що деякі аналітики говорили навіть, що діяльність компанії більше схожа на діяльність хеджевого фонду, а не автовиробника

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua