Українцям буде простіше потрапити в Норвегію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українцям буде простіше потрапити в Норвегію

677
13 лютого, у місті Осло була підписана Угода між Кабінетом міністрів України та урядом Королівства Норвегія про спрощення оформлення віз і Угода між Кабінетом міністрів України та урядом Королівства Норвегія про реадмісію осіб.
Угоди підписали Посол України в Королівстві Норвегія Ігор Сагач і Генеральний секретар Міністерства закордонних справ Норвегії Берн Гріделанд.
Угодою про спрощення оформлення віз передбачаються істотні преференції для українських громадян, зокрема, визначена категорія українських громадян, що мають право на 5-річні візи.
Це - журналісти, підприємці, члени офіційних делегацій, близькі родичі громадян України, що мають право на проживання в Норвегії. Однорічні багаторазові візи будуть одержувати діячі культури, науки, спортсмени.
У документі також визначені категорії громадян, яким будуть видаватися безкоштовні візи. Це, зокрема, учні, студенти, діти у віці до 18 років, пенсіонери, журналісти, професійні перевізники, громадяни, що здійснюють поїздки з гуманітарною метою, інваліди та особи, що їх супроводжують, представники центральних і місцевих органів влади.
В угоді зафіксований консульський збір для громадян України на рівні 35 євро. Скорочено термін розгляду заяв на видачу віз до 10 днів у звичайних випадках і до двох днів - у термінових.
Крім того, угодою встановлений чіткий і вичерпний перелік документів, які повинні подавати громадяни України для оформлення віз залежно від конкретної мети поїздки.
Положеннями Угоди про реадмісію осіб установлюються зобов'язання договірних сторін приймати без зайвих формальностей власних громадян, які порушили режим перебування на території іншої сторони, а також громадян третіх країн, за умови надання відповідних доказів.
При цьому, застосування положень про реадмісію громадян третіх країн і осіб без громадянства, з якими Україна не уклала двосторонні угоди або домовленості відносно реадмісії, підлягає відстрочці на 2 роки з дати вступу в дію цієї Угоди.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас