158
Країни G7 розходяться у поглядах на заходи з покращення ситуації в світовій економіці
— Казна та Політика
Міністри фінансів "групи семи" (G7) розходяться в думках щодо засобів, які варто застосувати для поліпшення ситуації у світовій економіці, що постраждала від кредитної кризи в США, повідомило агентство Bloomberg.
Заступник міністра фінансів США Девід Маккормік закликав G7 ужити заходів, спрямованих на прискорення економічного зростання, і міністр фінансів Великобританії Алістер Дарлінг підтримав його. Реакція з боку інших членів "сімки" була стриманою.
Глава канадського Мінфіну Джим Флаерті відкинув можливість масштабного скорочення податків, а німецький заступник міністра Томас Міров заявив, що самі США повинні вжити більш рішучі заходи. Представник Японії Хірокі Цуда заявив про обережне ставлення до застосування фіскальних коштів.
Глави фінансових відомств і центральних банків країн "сімки" проведуть засідання 9 лютого в Токіо на тлі наростаючих ознак наближення рецесії в США та уповільнення зростання в інших великих економіках.
"Деякі можуть висловити думку, що це проблема США і вони самі повинні її вирішувати, - говорить економіст Capital Economics Джуліан Джессоп. - Цього разу засідання може бути дуже напруженим".
Минулого тижня Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання світової економіки до 4,1% з 4,4% у жовтні. Для США МВФ знизив прогноз до 1,5% з 1,9%.
США вживають заходів із запобігання рецесії, знижуючи вартість кредитів і стимулюючи споживання. На цьому тижні Конгрес США схвалив пакет стимулюючих заходів на $151 млрд, включаючи податкові пільги. Федеральна резервна система США в січні скоротила базову процентну ставку до 3% річних.
Дарлінг заявив, що політика Великобританії буде спрямована на підтримку зростання. У той же час інші уряди були більш стримані.
"Японії варто виявити більшу обережність у використанні фіскальних інструментів для підтримки економіки", - заявив заступник міністра фінансів Японії Х.Цуда.
Заступник голови німецького Мінфіну Т.Міров висловив думку, що уповільнення світової економіки йде через США і що це на їхній відповідальності. Канадський міністр Дж.Флаерті попередив, що навряд чи буде нове зниження податків після скорочення на 60 млрд канадських доларів ($59 млрд) у жовтні.
Європейські офіційні особи можуть в обмін на допомогу зажадати від США посилення регулювання ризиків. Міністр фінансів Німеччини Петер Штайнбрюк виступає за те, щоб банки більше резервували коштів по кредитах, що видаються ними. Європейські лідери заявили 29 січня про готовність підсилювати регулювання відносно банків і рейтингових агентств, якщо ті не будуть надавати клієнтам більше інформації.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною