ТПУ: Порушення під час держзакупівель склали понад 200 мільйонів гривень


ТПУ: Порушення під час держзакупівель склали понад 200 мільйонів гривень

В 2007 році при здійсненні закупівель за державні кошти структури Державного департаменту України з питань виконання покарань порушили тендерне законодавство на загальну суму більше 200 мільйонів гривень.

Про це сьогодні під час прес-конференції заявив голова правління Тендерної палати України (ТПУ) Володимир Лаба.

Лаба відзначив, що найбільша кількість зловживань виявлена при закупівлі продуктів харчування для ув'язнених. Відповідно до результатів перевірки, здійснення майже 90% процедур закупівель продуктів харчування ТПУ були проведені формально, всупереч чинному законодавству, з лобіюванням інтересів певних комерційних структур і наданням їм права розпоряджатися державними коштами в значних обсягах.

Так, зокрема, при закупівлі риби загальною очікуваною вартістю 4,5 мільйонів гривень даний Держдепартамент за продукт "переплатив" 1 мільйон 300 тисяч гривень. За крупи очікуваною вартістю 2 мільйони 400 тисяч гривень із державних коштів були переплачені близько 400 тисяч гривень. Цукор загальною очікуваною вартістю 6 мільйонів 300 тисяч гривень був закуплений за ціною 3 гривні 84 копійок за кілограм, у той час як середньоринкова ціна на цукор на той момент становила 3 гривні 70 копійок за кілограм.

За аналогічними схемами для виправних колоній у низці регіонів закуповувалися також м'ясо та овочі. "Наведені факти порушень норм законодавства свідчать про те, що сьогодні й у самому департаменті, і в підлеглих йому структурах необхідно наводити досить серйозний порядок. Оскільки наслідком таких фактів є неефективне і нераціональне використання державних коштів, у результаті чого створюється таке явище як "відкат", і відбувається значна - у розмірі 20 - 30% - перевитрата грошових коштів через посередницькі структури", - резюмував Володимир Лаба.

Як повідомлялося раніше, у грудні 2007 року, "з огляду на закінчення бюджетного року, зміну уряду та зміну керівників низки підприємств", ТПУ заявила про більше 500 процедур на суму 18 мільярдів гривень. За словами Лаби, "це було зроблено з метою зупинити можливі розкрадання бюджетних коштів".

Глава правління Тендерної палати заявив, що з 200 мільярдів державних коштів, направляються щорічно на держзакупівлі, 5 - 10 мільярдів через корупційні схеми у формі "відкатів" потрапляють у кишені чиновників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua