Експерт: Необмежена видача кредитів приведе до збільшення цін на житло


Експерт: Необмежена видача кредитів приведе до збільшення цін на житло

Необмежена видача кредитів під 4-6% річних і без першого внеску приведе до збільшення цін на житло.

Таку думку РБК-Україна висловив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь, коментуючи заяву прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про плани уряду щодо кредитування покупок житла.

"Для прикладу можна згадати збільшення цін на житло в 2005-2006 р., що визначалося в першу чергу саме активним розвитком банківських іпотечних програм. Якщо до цього значна кількість житла купувалася за 100% готівки і, відповідно, вартість житла була прив'язана до купівельної спроможності, то коли з'явилася іпотека, людям досить було виплатити тільки 30% вартості житла живими грішми для того щоб його одержати.

Тому більш ніж удвічі за два роки виросли ціни на житло. Саме тому, що пропозиція житла так швидко не може збільшуватися, а попит на житло різко зріс" , - нагадав він.

Крім того, Жолудь підкреслив, що інфляція в 2008 р. складе не менше 10% і видача житлових кредитів навіть під 6% означає, що державна іпотечна установа буде працювати собі в збиток, що буде покриватися з кишень платників податків.

Експерт вважає, що для вирішення житлової проблеми державі необхідно звернути увагу на пропозицію, тобто на кількість житла, що виставляється на продаж. Для його збільшення в першу чергу потрібно розібратися з непрозорими схемами виділення ділянок під забудову.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua