В змінений Держбюджет-2008 впишуть податок на нерухомість


В змінений Держбюджет-2008 впишуть податок на нерухомість

28 січня почалися офіційні консультації щодо внесення змін у Держбюджет на 2008 р. Про це повідомив голова Верховної Ради Арсеній Яценюк під час брифінгу з головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим, головами обласних і Севастопольської міської рад, київським міським головою і мерами обласних центрів.

За словами Яценюка, основними питаннями, які в першу чергу повинні бути відображені в змінах у Держбюджет, були названі: децентралізація субвенцій; надання можливості органам місцевого самоврядування одержувати доходи від перевиконань зборів і податків; впровадження та регулювання податку на нерухомість.

"На жаль, сьогодні всі субвенції централізовані в місті Києві, і щороку ми починаємо мову про необхідність децентралізації", - сказав він.

Голова Верховної Ради планує обговорити з мерами міст формування змін у Державний бюджет на 2008 р, а також зміну підходів до адміністративної реформи.

Нагадаємо, Верховна Рада України 28 грудня 2007 р прийняла закон про Держбюджет на 2008 р. За таке рішення проголосували 235 народних депутатів. 30 грудня 2007 р закон був підписаний президентом України Віктором Ющенком.

Доходи загального фонду держбюджету передбачені на рівні 168 965,709 млн грн, видатки - 186 934,687 млн грн, доходи спеціального фонду - 46 393,683 млн грн, видатки - 48 492,669 млн грн. Граничний дефіцит загального фонду передбачений на рівні 17 600,744 млн грн, спеціального фонду - 899,560 млн грн. Граничний державний борг на 31 грудня 2008 установлений на рівні 85 960,062 млн грн.

На думку президента, документ буде потребувати змін в окремих статтях. Зокрема, необхідно врахувати аспект вступу України до СОТ, а також удосконалити окремі питання інвестиційної політики і міжбюджетних відносин.

У той же час він підкреслив, що відмовиться підписувати закон про Державний бюджет на 2008 рік, якщо дефіцит у ньому буде становити більше 2%.

За його словами, "для того, щоб тримати під контролем інфляцію, ми повинні тримати під контролем державні видатки, інакше кажучи, мати керований дефіцит державного бюджету. Ходять різні дискусії, і я хотів би ще висловити свою позицію: бюджет, що буде мати дефіцит більше 2%, я не підпишу".

Ющенко вказав також, що є об'єктивні загрози. "Рівень оптових цін, включаючи ціни на продукти харчування, уже сформований на рівні 20-22%. З попереднього періоду ми одержали загрози, які ще не відобразилися на роздрібних цінах, але за певними правилами це буде спонукати підвищення цін", - відзначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua