Фірташ: RosUkrEnergo ніяк не пов'язане з Могилевичем


Фірташ: RosUkrEnergo ніяк не пов'язане з Могилевичем

Затриманий минулого тижня правоохоронними органами РФ Семен Могилевич не має якого-небудь відношення до компанії RosUkrEnergo AG (Швейцарія), стверджує підприємець Дмитро Фірташ, якому належить 45% акцій цього газового трейдера.

"Ми займаємося поставками газу в Україну і країни Європи і ніякого відношення до Могилевича не маємо. Ні прямого, ні непрямого", - заявив він в інтерв'ю російському виданню "Ведомости" у понеділок.

При цьому співвласник RosUkrEnergo відзначив, що інформація про власників і діяльність газового трейдера є відкритою.

"50% - в "Газпрому", інші 50% - у мене і мого молодшого партнера Івана Фурсіна. Ця інформація багаторазово перевірялася, у тому числі органами інших країн, наприклад, Сполученими Штатами. Якби щось виявили, невже це стали б приховувати! І ніякого зв'язку між мною і Могилевичем виявлено не було. По тій простій причині, що такого зв'язку не існує", - сказав Д.Фірташ.

Підприємець припустив, що спроби дискредитувати RosUkrEnergo продовжаться. "Чим далі буде рости компанія, тим більше буде спроб завдати втрат її репутації та бізнесу", - сказав підприємець в інтерв'ю виданню.

"Я знаю про наявність різних кулуарних розмов, за якими Україні необхідно викупити частину акцій RosUkrEnergo. "Газпром" також може бути зацікавлений у збільшенні своєї частки в RosUkrEnergo. Це - нормальний ринковий процес, але я вважаю, що такі кроки поки передчасні", - додав Д.Фірташ.

Він також підтвердив, що знайомий з Володимиром Некрасовим - співвласником мережі парфумерних магазинів "Арбат Престиж", затриманим минулого тижня в Москві одночасно із С.Могилевичем.

"Це не секрет, що я знаю Некрасова, у нас нормальні дружні відносини. У нього одна із кращих колекцій картин, і, коли мені потрібно було купити картину, я завжди звертався до нього за порадою. Років п'ять назад я навіть виявляв цікавість до парфумерного бізнесу, але не побачив тоді для себе ніяких перспектив і з тих пір ним не цікавлюся", - сказав бізнесмен.

RosUkrEnergo створено в 2004 році. У цей час по 50% акцій цієї компанії належить ВАТ "Газпром" (РФ) і компанії CentraGas Holding AG (Австрія), бенефіціарами якої є Д.Фірташ (90% акцій) і І.Фурсін (10% акцій).

RosUkrEnergo з 2006 року є єдиним постачальником природного газу в Україну. Компанія також реалізує газ у країнах Європи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua