На міжнародних біржах різко впало євро


На міжнародних біржах різко впало євро

Ринок акцій у Японії відкрився сьогодні значним падінням індексу Nikkei, що прийшло на зміну триденному зростанню.

Інвестори почали розпродавати акції найбільших японських експортерів, побоюючись зниження їхніх прибутків на тлі економічного спаду в США.

Лідерами зниження в перші години торгів виявилися виробник цифрової фото- і відеотехніки Canon Inc. (-2,7%) і провідний виробник електроніки Sony Corp. (2,2%), автопромислова корпорація Toyota Motor (-2,9%) і її конкурент Honda (-3,1%). Всі ці компанії значну частку своєї продукції збувають на ринках Північної Америки.

Завершилися фондові торги в Японії 28 січня 2008р. падінням основного індексу Nikkei на 3,97%. Нагадаємо, Токійська фондова біржа друга у світі за розмірами операцій після Нью-Йоркської.

Фондові торги в Китаї завершилися сьогодні падінням основного індексу на 7,2%. Такі ж тенденції мали місце в понеділок на фондових ринках інших країн Азії.

Паніка передалася азіатським державам після подій на торговельних майданчиках США в п'ятницю, 25 січня. Індекс "блакитних фішок" Dow Jones, що при відкритті сесії в п'ятницю виріс більш ніж на 100 пунктів, за підсумками дня опустився на 171,44 або на 1,38%. Індекс широкого ринку Standard & Poor's 500 упав за підсумками торгів на 1,59%. Індекс Nasdaq Composite знизився до закриття на 1,47%.

Змінилося і поводження двох провідних світових валют. На міжнародних біржах відбулося значне зміцнення долара США до євро. Зараз співвідношення між європейською та американською валютами становить 1 євро : 1,4684 дол., тоді як один робочий день назад за 1 євро платили 1,4756 дол. Отже, у порівнянні з 25 січня євро ослабло відносно долара на 0,5%. І зараз курс долара продовжує рости.

Минулого тижня спостерігалося щось подібне. Фондові біржі азіатських країн відреагували великим падінням котирувань після несприятливих статистичних звісток зі США. Потім за естафетою паніка передалася Росії ("чорний вівторок") і Європі. Лише в останні дні минулого тижня ситуація трохи нормалізувалася, і фондові індекси на біржах Азії, Європи і США частково відшкодували втрати початку тижня. Також на початку минулого тижня відбувалося істотне зміцнення долара - з наступним відкотом.

Таким чином, сьогодні, очевидно, почалася нова хвиля кризи. Швидше за все, падіння індексів відбудеться в понеділок також на біржах Росії. Так, на ММВБ у першу хвилину сьогоднішніх торгів індекс показав зниження 3,47%. У лідерах падіння виявилися папери Лукойла (-4,84%), РАО "ЄЕС Росії" (-4,73%), ГМК "Норильський нікель" (-4,21%), "Сургутнафтогазу" (-4,04%). Акції Газпрому продемонстрували зниження 3,58%. На 10:38 московського часу індекс ММВБ впав на 3,77%.

Цілком імовірно, що аналогічні процеси будуть відбуватися в понеділок і на фондових біржах держав Європи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua