Оптимізм американських інвесторів вичерпався


Оптимізм американських інвесторів вичерпався

Оптимізм інвесторів, що спостерігався протягом дня, до кінця торгів вичерпався, і за підсумками п'ятниці американські фондові індекси помітно знизилися.

За підсумками торгів індекс "блакитних фішок" Dow Jones Industrial Average упав на 171,44 пункту, або на 1,4%, до 12207,17 пункту. "Високотехнологічний" Nasdaq Composite скоротився на 34,72 пункту, або на 1,5%, і закрився на позначці 2326,20 пункту. Індекс широкого ринку S&P 500 закрився зі зниженням на 21,46 пункту, або на 1,6%, на позначці 1330,61 пункту.

За минулий тиждень індекс Dow Jones Industrial Average виріс на 0,9%, індекс широкого ринку S&P 500 зміцнився на 0,4%, а високотехнологічний Nasdaq Composite додав 0,6%.

Протягом торгів спостерігалося непогане зростання котирувань, викликане гарною квартальною звітністю компаній Microsoft Corp. і Caterpillar, що відсунуло побоювання із приводу рецесії на другий план.

Прибуток американської софтверної компанії Microsoft Corp. в II фінансовому кварталі злетів на 81% і перевершив прогнози аналітиків. Компанія опублікувала свій звіт після закриття регулярних торгів на американських фондових майданчиках у четвер 24 січня. Акції Microsoft за підсумками торгів знизилися на $0,31, або на 0,9%, до $32,94.

А вже в п'ятницю 25 січня вийшла звітність компанії Caterpillar. Один з найбільших у світі виробників важкої техніки повідомив, що його прибуток компанії в минулому кварталі злетів на 11% до $1,50 на акцію. Крім того, прогноз Caterpillar на 2008 р. не дає приводу очікувати серйозного спаду. Компанія вважає, що її прибуток в 2008 р. збільшиться на 5%-15%. Компанія налаштована дуже оптимістично, тому що показники продажів на закордонних ринках повинні компенсувати деяке уповільнення в Сполучених Штатах. Папери Caterpillar додали $0,68, або 1%, і закрилися на позначці $65,93.

Оптимізм інвесторів був підірваний проблемами компаній фінансового сектора та перспективами нових списань, пов'язаних з роботою з іпотечними паперами. Багато аналітиків пророкують, що компанії фінансового сектора будуть зазнавати великих втрат протягом усього 2008 р. На такому тлі котирування акцій JPMorgan, третього найбільшого банку в США, упали на $1,32, або на 2,9%%, до $43,64. Папери Citigroup, найбільшого банку в Сполучених Штатах, втратили $0,69, або 2,5%, і закрилися на позначці $26,64.

Крім того, багато інвесторів прийшли до висновку, що подальші дії Федеральної резервної системи можуть виявитися такими, що розчаровують. В останні дні всі очікували, що ФРС на найближчому засіданні Комітету з операціям на відкритому ринку знизить процентну ставку по федеральних фондах на 0,5 процентного пункту. Тепер очікування інвесторів орієнтовані на 25 базисних пунктів, а деякі експерти взагалі вважають, що ФРС на наступному тижні зробить паузу і не буде переглядати ставку. У цілому, на Нью-Йоркській фондовій біржі, NYSE, число акцій, що впали, перевищило число акцій, що виросли, у співвідношенні 9 до 7. Співвідношення акцій на електронному майданчику Nasdaq дорівнювало 9 до 7. Обороти на NYSE були високими - 1,9 млрд. акцій. На електронному майданчику Nasdaq обороти склали 2,6 млрд акцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua