Європейські індекси ростуть на фоні хороших новин зі США


Європейські індекси ростуть на фоні хороших новин зі США

Британський індекс FTSE 100 до 15:20 виріс на 1,07% до 5939,30 пункту. Німецький DAX додав 1,83% до 6948,44 пункту. Французький CAC 40 виріс на 1,29 % до 4981,42 пункту.

У п'ятницю торги на європейських майданчиках почалися з гепа нагору на тлі досить позитивних новин з "вогнища світової кризи". Американський Конгрес і Білий дім погодили низку заходів щодо стимулювання американської економіки, що включають у себе пільги по податках і інші заходи обсягом близько $150 млрд. Такі заходи, безумовно, конструктивні, оскільки полегшать боргове навантаження іпотечним позичальникам і підтримають тим самим споживчий попит, адже на цей сектор припадає 70% ВВП США.

На цьому тлі підбадьорився весь європейський ринок. Зростання очолюють сировинні компанії. Новини про заходи підтримки американської економіки послабили очікування глобального скорочення попиту на сировину. На цьому тлі сьогодні ростуть ціни на нафту мідь, нікель. Слідом за ними акції компаній BP (BP) (+4,12%), Total (TOT) (4,44%), BHP Billiton (BHP) (+7,06%) і Rio Tinto (RTP) (+4,98%).

Також непогано себе почуває технологічний сектор. Nokia (NOK) повідомила, що її чистий прибуток і виторг за підсумками четвертого кварталу перевершили прогнози експертів. Її акції виросли на 4,74%. Також виросли акції Ericsson (ERIC) і Vodafone (VOD) на 4,17% і 6,62% відповідно.

Варто відзначити, що європейський ринок досить дружно росте поза залежністю від яких-небудь корпоративних подій у середньому на 1-2%. Акції більшості паперів настільки перепродані, що інвестори поспішають підібрати їх поки дешево, тим більше, що зовнішнє тло поки також сприяє зростанню. Закриття європейських індексів бачиться в плюсі на 1-2%. Сьогодні не очікується важливої статистики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua