Жеваго сподобалось ІРО


Акціонери банку "Фінанси та Кредит" визначилися з датою бажаного продажу 25%-вої частини капіталу банку. Якщо ситуація на зовнішніх ринках стабілізується до осені, банк вийде на IPO на лондонській фондовій біржі. Однак експерти пророкують перенесення публічного розміщення акцій на початок 2009 р.

Один із представників менеджменту банку "Фінанси та Кредит" повідомив про бажання акціонерів скоріше залучити капітал для розвитку банку. За його словами, співвласник групи "Фінанси та Кредит" Костянтин Жеваго має намір на початку березня відправитися в Лондон для проведення зустрічей з потенційними інвесторами, які б хотіли взяти участь у придбанні акцій банку "Фінанси та Кредит". "За нашими планами, якщо ситуація на зовнішніх ринках трохи заспокоїться, розміщення буде проводитися на альтернативному майданчику лондонської фондової біржі (AIM)", - говорить банкір.

Пан Жеваго вже проводив публічне розміщення акцій свого гірничо-металургійного бізнесу, однак робив це на основному майданчику ЛФБ. На відміну від нього, для допуску на AIM до емітента не пред'являються вимоги щодо мінімального розміру капіталізації. Спеціально не вивчається історія емітента. AIM не вимагає, щоб раніше акції емітента перебували в публічному обігу або брали участь у торгах.

Фактично, єдиною умовою для допуску на AIM є звітність за US GAAP, UK GAAP або міжнародними стандартами бухгалтерської звітності. Крім того емітент повинен продемонструвати достатність робочого капіталу як мінімум протягом 12 місяців після допуску до торгів.

На думку директора інвестиційно-банківського департаменту ІК "Драгон Капітал" Брайєна Беста, IPO для банку "Фінанси та Кредит" є більш вдалим варіантом, ніж продаж міноритарного пакета акцій одному великому інвесторові. "Вони давно хотіли знайти стратегічного інвестора, який би захотів купити 25% акцій банку. Однак великих інвесторів цікавлять контрольні пакети акцій", - відзначає пан Бест.

За його оцінками, через складну ситуацію на глобальних фінансових ринках мультиплікатори при угодах із продажу акцій банків зараз знизилися. "Для великих банків ціна опустилася до 3,5-4 капіталів", - говорить експерт. Таким чином, продаж 25% акцій банку "Фінанси та Кредит" може принести Костянтину Жеваго $300-350 млн.

Тим часом розміщення банку "Фінанси та Кредит" може бути перенесене на початок 2009 р. через ситуацію, що погіршується, на глобальних фондових ринках. Загальна істерія інвесторів, наляканих очікуваннями рецесії в США, привела до обвалу котирувань всіх провідних індексів і зниження апетитів інвесторів до ризику.

Перші ластівки кризи на ринку акцій (до цього криза розгорталася в основному на ринку облігацій) уже пролетіли і над Україною. Столична компанія "XXI століття" уже відклала розміщення акцій на варшавській фондовій біржі на невизначений термін через зниження індексів на фондових ринках. "Ринки впали, і IPO уже невигідно ні нам, ні нашим акціонерам", - заявив голова ради директорів "XXI століття" Лев Парцхаладзе. Він відзначив, що компанія повернеться до питання продажу своїх акцій на міжнародних біржах після зміни кон'юнктури ринку. Заспокоєння ринків, якщо воно взагалі наступить, очікується тільки наприкінці поточного року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua