350
Тимошенко оприлюднила ініціативи для залучення інвесторів
— Казна та Політика
Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під час зустрічі з інвесторами оприлюднила "ініціативи прозорості".
Метою цих ініціатив є створення в Україні привабливого інвестиційного клімату, що вимагає низки змін у державі.
Зокрема, першим кроком Тимошенко назвала реформування системи правосуддя, що передбачає зміну принципів призначення голів судів та автоматизацію розподілу справ.
У питанні приватизації, на думку прем'єра, необхідно дотримуватися принципів, закладених при приватизації "Криворіжсталі", коли була правильно розроблена приватизаційна угода.
Ю.Тимошенко пообіцяла істотно спростити механізми передачі землі шляхом аукціонів і пообіцяла, що термін одержання землі підприємствами скоротиться з 2-4 років до 3-4 місяців. Торкаючись питання видачі ліцензій, у т.ч. і на розробку надр, прем'єр пообіцяла проведення відкритих аукціонів на продаж таких ліцензій.
Глава уряду запевнила присутніх в тому, що буде встановлений "посильний" податок, відзначивши, що "прозорість" повинна бути обопільною.
Говорячи про митне питання, Тимошенко відзначила, що Україна повинна прийняти європейські сертифікати та зробити вивізну декларацію для експортерів одночасно і ввізною.
Останньою ініціативою уряду Тимошенко стане введення через кілька днів багатоканальної телефонної лінії для підприємців, на яку вони зможуть поскаржитися за вимагання хабарів. Прем'єр відзначила, що це можна буде зробити анонімно, оскільки в уряді, у першу чергу, хочуть зрозуміти, де в певних посадових осіб невмотивовано великі повноваження, і по можливості скоротити такі повноваження.
З ініціативи Тимошенко при Кабінеті міністрів також буде створена консультаційна рада інвесторів. Прем'єр відзначила, що знає про досвід створення таких рад, і що вони були при кожному складі уряду, але запевнила, що і "Кабінети міністрів бувають різними". За її словами, у консультаційну раду інвесторів увійдуть представники всіх країн, у т.ч. - представники України. Нова структура буде постійно діючим органом, що буде допомагати уряду в роботі.
Напередодні прем'єр-міністр заявила, що інвестори, з якими з ініціативи Фонду держмайна України (ФДМУ) буде розірваний договір купівлі-продажу, зможуть звертатися в суд для оскарження дій фонду. На її думку, подібна норма є загальноприйнятою практикою. "Паралельно ми вивчаємо пропозиції інвесторів щодо поліпшення інвестиційного клімату в країні, і завтра буде представлене комплексне бачення уряду в цьому питанні", - сказала Тимошенко.
Варто відзначити, що уряд Віктора Януковича заявляв про намір урахувати пропозиції щодо поліпшення інвестиційного клімату при формуванні держбюджету на 2008 р. і в програмі економічного розвитку України на 2008 р., а саме - пропозиції щодо поліпшення корпоративного законодавства, які передбачають удосконалення процедури банкрутства та випуску цінних паперів.
Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко 20 липня 2007 р. своїм Указом № 659/2007 ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) "Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 15 червня 2007 року "Про хід виконання рішень Ради національної безпеки та оборони України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні".
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною