Експерти: Продаж Укрсоцбанку свідчить про високий інтерес інвесторів до українських банків


Експерти: Продаж Укрсоцбанку свідчить про високий інтерес інвесторів до українських банків

Покупка Bank Austria Creditanstalt AG 94,2% акціонерного капіталу Укрсоцбанку (Київ) за $2,211 млрд свідчить про високий інтерес іноземних інвесторів до українського банківського ринку, вважають банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

"Думаю, що ціна - рекордна. Ця угода ще раз підтверджує, що інтерес до українських банків залишається високим. Угода свідчить про високий потенціал банківського ринку України, що залишається одним із найцікавіших у Європі з погляду входження", - сказав голова правління Банку інвестицій і заощаджень (Київ) Андрій Снегірьов.

За його оцінкою, у перспективі інтерес інвесторів до покупки українських банків збережеться.

"У перспективі теоретично та стратегічно інтерес до покупки українських банків збережеться. Але тактично інвестори займуть вичікувальну позицію у зв'язку з рецесією в США. У світі багато вільного капіталу, особливо на азіатському ринку, що згодом неминуче хлине у країни з економікою, що розвивається, у тому числі в Україну", - сказав банкір.

Аналогічної точки зору дотримується і директор казначейства Дельта Банку (Київ) Віталій Масюра.

"Ціна угоди є абсолютно адекватною тій гарній платформі, що закладена в Укрсоцбанку, і питання лише в тому, як цю платформу розвивати далі. Найімовірніше, першим кроком нових власників стане ребрендінг банку", - сказав він.

За оцінкою Масюри, у перспективі іноземні інвестори продовжать активне входження в український банківський ринок.

"Той факт, що банки, що входять у топ-5, є "іноземцями", свідчить про збереження високого інтересу закордонних інвесторів до українського банківського ринку. За нашими прогнозами, у найближчі декількох років нерезиденти будуть купувати українські банки, що входять у топ-20, після чого процес придбання вітчизняних банків, найімовірніше, завершиться. Надалі лише окремі нішеві банки зможуть залучати інвесторів", - сказав він.

Голова правління банку "Хрещатик" (Київ) Дмитро Гриджук вважає, що продаж Укрсоцбанку є позитивним сигналом для ринку в цілому.

"Це нормальний сигнал для ринку. У перспективі мультиплікатор при продажі якісних банківських активів в Україні може скласти 3-4", - сказав банкір.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua