Кабмін звинувачують в розтраті коштів Нацбанку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін звинувачують в розтраті коштів Нацбанку

Валюта
364
Ситуація з виплатами компенсацій за знеціненими внесками в Ощадбанку СРСР турбує не тільки вкладників.
Учора тіньовий уряд, організований екс-прем'єром Віктором Януковичем, звинуватив Кабмін у поганій організації процесу виплати компенсацій за внесками в Ощадбанку СРСР.
За підсумками закритого засідання тіньовий міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв оголосив перелік претензій до офіційного Кабміну.
"Експерти, з якими ми працюємо, висловлюють занепокоєння, що кошти з Мінфіну в Ощадбанк сьогодні надходять у доларах. Один з них допустив, що це можуть бути кошти резерву Нацбанку України. Це пряме порушення законодавства", - заявив він.
За його словами, уряд Януковича залишив Кабміну Юлії Тимошенко 24 млрд. грн. на рахунках Держказначейства. Таким чином, існував достатній ресурс, щоб виплатити 6 млрд. грн., закладені в бюджеті на компенсації. "Використовують зароблені нами гроші, але ні слова про це", - ображено заявив пан Янукович, відкриваючи засідання тіньового уряду.
Офіційно новий Кабмін не пояснив, чому перерахування коштів здійснюється саме в доларах. Голова правління Ощадбанку Анатолій Гулей заявив, що така схема покликана звести до мінімуму спекуляції на тему того, що виплати здатні спровокувати інфляцію. Він розповів, що на поточні рахунки громадян дійсно зараховуються долари. На вибір вкладника, він може забрати долари або проконвертувати їх у гривню.
У прес-службі Нацбанку відмовилися коментувати заяву тіньовиків. Анонімне джерело в НБУ відзначило, що валютні кошти уряду дійсно враховуються в складі валових золотовалютних резервів країни. "Природно, якщо чіплятися до формулювань, то гроші на виплати уряд дійсно бере з резервів", - повідомив він.
Михайло Папієв озвучив ще одну претензію. "Є бачення того, що кошти, які одержують люди готівкою, беруться з поточних фінансових ресурсів Ощадбанку. Небезпека є не тільки для вкладників, яким компенсації оформляються як депозити, але і для тих, хто сьогодні тримає внески в Ощадбанку. Ми підготували відповідний депутатський запит у Кабмін, НБУ та Ощадбанк", - відзначив він.
Дані Гулея спростовують ці підозри. Він повідомив, що станом на ранок 24 січня заявки на внесення до реєстру подали 2,5 млн. чоловік, внесені близько 2 млн. чоловік. З них приблизно 800 тис. чоловік уже одержали гроші, а близько 16% людей погодилися компенсацію залишити на депозиті в Ощадбанку. "На сьогодні ми одержали з бюджету близько $400 млн., і всі, хто внесені до реєстру, одержать гроші на поточні рахунки", - розповів він. Цих коштів поки з лишком вистачає для виплати компенсацій.
Проте тіньовий уряд турбується, що в майбутньому можуть виникнути перебої з фінансуванням процесу та ресурси Ощадбанку таки можуть задіятися. "6 млрд. грн. і 1 тис. грн. - це значить, що гроші можуть одержати тільки 6 млн. громадян.
Усі знають, що в нас 24 млн. громадян мають непогашені внески в Ощадбанку СРСР. Що буде з іншими 18 млн. громадян?.. І якщо загальна заборгованість становить 130 млрд. грн., і 20 млрд. грн. будуть виплачені цього року, то яким чином в 2009 р. передбачена виплата 110 млрд. грн., і які джерела фінансування передбачені?" - заявив він.
Ще одна претензія стосувалася обвалу, що відбувається, світових і українського фондових ринків. Уряд Юлії Тимошенко вирішив додатково направити на проведення виплат приблизно 12 млрд. грн., отримані від продажу держмайна понад закладений у бюджет план в 8,6 млрд. грн. Папієв заявив, що за умови падіння фондових ринків наївно розраховувати на надходження від приватизації в розмірі 12 млрд. грн.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас