Шлапак: Кабмін підготує розширений перелік об'єктів для приватизації в 2008 р.


Шлапак: Кабмін підготує розширений перелік об'єктів для приватизації в 2008 р.

Кабінет міністрів підготує розширений перелік об'єктів, призначених для приватизації в 2008 р.

Про це повідомив журналістам перший заступник глави Секретаріату президента, постійний представник президента в Кабміні Олександр Шлапак після засідання уряду.

Він уточнив, що в цей список увійде близько 500 підприємств. За словами Шлапака, список буде підготовлений протягом 2-3 тижнів.

Також Шлапак нагадав, що Президент України вважає питання приватизації блок-пакетів (25%+1 акція) українських обленерго непідготовленим до розгляду.

При цьому він відзначив, що Ющенко не проти приватизації обленерго, однак вважає, що це питання повинне бути належним чином підготовлене, оскільки зазначені пакети акції в цей час перебувають у статутному фонді НАК "Енергетична компанія України", тому їхнє вилучення для наступного продажу може привести в перспективі до тривалих судових позовів із кредиторами компанії. "Тому Президент попросив підготувати дані про наявність кредиторсько-дебіторської заборгованості по всіх енергокомпаніях, держпакети яких пропонується виставити на продаж, - відзначив Шлапак. - Нам було сказано: "Так, Віктор Андрійович, ми це питання проробимо".

Крім того, Секретаріат президента запропонував перенести затвердження умов конкурсу продажу Одеського припортового заводу і змін у законодавство про приватизацію у зв'язку з необхідністю додаткового вивчення проектів документів.

Проекти зазначених документів були представлені міністрам за 15 хвилин до початку сьогоднішнього засідання Кабміну, підкреслив він. "Очевидно, що такі документи вимагають більш ретельного пророблення і вивчення", - відзначив Шлапак, додавши, що особисто він не згодний із цілою низкою запропонованих змін. "Зокрема, мова йде про надання Фонду держмайна права в однобічному порядку розірвати договір купівлі-продажу, - відзначив перший заступник глави Секретаріату. - Тобто, при цьому виключається судовий порядок оскаржування таких рішень". Крім того, він відзначив, що Кабмін пропонує не повертати покупцеві коштів, раніше сплачені за придбання даного підприємства.

Як повідомлялося, Кабмін переніс затвердження умов конкурсу із продажу Одеського припортового заводу (ОПЗ) на наступне засідання. Про це журналістам повідомив заступник голови Фонду держмайна (ФДМУ) Дмитро Парфененко. Він уточнив, що це було зроблено за пропозицією представників Секретаріату президента. Крім того, він додав, що зміни в список компаній, які планується приватизувати в 2008 р., не вносилися.

Нагадаємо, учора Президент України Віктор Ющенко у своєму листі прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко відзначив необхідність додаткового вивчення Переліку господарчих товариств, державні пакети яких підлягають першочерговому продажу в 2008 р. Він попросив Тимошенко вивчити питання приватизації, відзначені в листі, за результатами переглянути розпорядження Кабінету міністрів України від 16 січня 2008 № 81-р і проінформувати до 15 лютого 2008 р. про результати.

У своєму листі президент відзначив, що відчуження з державної власності пакетів акцій відкритих акціонерних товариств "Прикарпаттяобленерго", "Львівобленерго", "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго", "Полтаваобленерго", "Сумиобленерго" і "Енергопостачальна компанія "Чернігівобленерго" позбавить державу можливості управління цими стратегічно важливими об'єктами. Крім того, оскільки згадані пакети акцій входять до складу активів НАК "Енергетична компанія України", то їхній продаж може істотно вплинути на результати діяльності цієї компанії, унеможливить виконання взятих нею зобов'язань, зокрема, перед своїми кредиторами, погіршить фінансово-економічний стан.

Нагадаємо, 16 січня 2008 Кабінет міністрів своїм розпорядженням № 81-р затвердив перелік господарчих товариств, державні пакети яких підлягають першочерговому продажу в 2008 р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua