Фінансова криза: Експерти не поділяють оптимізму німецьких політиків


Фінансова криза: Експерти не поділяють оптимізму німецьких політиків

Представники політичної еліти Німеччини закликають співгромадян до спокою. Німецькі експерти прогнозують дестабілізацію економічного зростання в країні.

Німецькі вкладники панікують і в масовому порядку позбуваються від цінних паперів, що дешевшають на очах. Часто за них це роблять комп'ютери: ледь курс акцій, наявних у їхніх портфелях, опускається до заздалегідь заданого рівня, електронний брокер автоматично виставляє акції на продаж. Виходить ефект сніжної лавини.

Канцлер Ангела Меркель спробувала заспокоїти публіку: "Громадянам у жодному разі не слід приймати поспішні рішення. Ми робимо все, щоб внести деяку стабільність у ситуацію. Не все у світі залежить від нашої волі, але в даний момент немає причин побоюватися рецесії в Європі або в Німеччині".

Міністр економіки ФРН Міхаель Глос також не бачить безпосередньої загрози для господарського механізму країни. Кон'юнктура в Німеччині стабільна, і, за оцінкою міністра, стабільною залишиться. "Більшість наших підприємств, слава Богу, не акціонерні товариства і тому лихоманка на біржі їх не стосується, - підкреслює Глос. - Тепер і капіталізація наших підприємств значно краща, ніж раніше. Важливо, щоб криза не перекинулася на виробничу сферу. І щодо цього в Німеччини сильні позиції".

На відміну від політиків, німецькі експерти налаштовані куди більш песимістично й аж ніяк не вважають, що те, що відбувається на біржі - це всього лише технічна корекція роздутих курсів.

"Підйом у Німеччині закінчився", - упевнений науковий директор інституту макроекономіки та дослідження кон'юнктури Густав Хорн. В 2008 році, за його прогнозом, зайнятість у Німеччині більше рости не буде, скоріше, вона почне знову скорочуватися.

Професор кафедри біржової та банківської справи університету в Нюрнберзі Вольфганг Герке виходить із того, що "фінансова криза без сумніву вплине на кон'юнктуру в Німеччині. Криза настільки гостра, що наше поки таке стабільне економічне зростання, напевно, сповільниться".

Під загрозою, зокрема, орієнтовані на експорт галузі німецької економіки, які в останні два роки і були, власне, головною рушійною силою промислового зростання, саме в цих галузях у першу чергу створювалися нові робочі місця.

"Зрозуміло, якщо в Америці відбудеться спад кон'юнктури, - пояснює Вольфганг Герке, - то це відчуємо і ми - наприклад, в автомобільній промисловості та інших орієнтованих на експорт галузях. Ми - не острів і залежимо від світової економіки в цілому".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua