Ціна нафти впала у вівторок до мінімуму за 6 тижнів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ціна нафти впала у вівторок до мінімуму за 6 тижнів

Енергетика
174
Ціна нафти впала під час торгів у вівторок до мінімального за шість тижнів рівня на тлі скептицизму інвесторів щодо здатності початих Федеральною резервною системою (ФРС) США заходів утримати економіку країни від рецесії, повідомило агентство Bloomberg.
Комітет з відкритим ринкам ФРС знизив базову процентну ставку на 0,75 процентного пункту - до 3,5% річних з 4,25% річних. ФРС змінила ставку в перерві між засіданнями вперше із часу терористичних атак у вересні 2001 року у зв'язку зі збільшенням загрози рецесії в американській економіці в умовах падіння світових фондових ринків і збільшення безробіття в США. ФРС скоротила також дисконтну ставку на 0,75 процентного пункту - до 4% річних.
"Страх, пов'язаний з можливістю рецесії в американській економіці поширився зі США на інші ринки і прийняв виразні форми, - відзначає аналітик A.G. Edwards & Sons Inc. Ерік Віттенхауер. - Дії ФРС трохи підтримали нас, однак цього недостатньо, щоб подолати тенденцію до зниження цін на енергетичному ринку. Побоювання рецесії будуть сприяти падінню котирувань, як енергоносіїв, так і металів".
Вартість лютневих ф'ючерсних контрактів на нафту марки WTI на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) до 18:11 у вівторок склала $88,18 за барель, що на $2,39 нижче підсумкового котирування понеділка.
Ціна нафти впала вже на 12% з 3 січня, коли була досягнута рекордна позначки $100,09 за барель.
"Єдиний фактор, що може утримати вартість нафти від падіння - це те, що інвестори не відмовляться від вкладення коштів у ці активи, - говорить президент Strategic Energy & Economic Research Майкл Лінч. - Енергетичний сектор виглядає досить здоровим у порівнянні зі сферою нерухомості, акціями і доларом".
Ціна ф'ючерса на нафту марки Brent на березень на лондонській біржі ICE Futures 22 січня опустилася на $0,73 - до $86,78 за барель.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас