215
Фондовий ринок зачепило рикошетом
— Фондовий ринок
У понеділок український фондовий ринок, який налякав з ранку більш ніж 5%-вим зниженням, до вечора стабілізувався і за підсумками торгів індекс ПФТС втратив 29,05 індексних пункту (2,45%), не дотягши до торішнього серпневого 3%-вого падіння.
Всі папери, що входять в індексний кошик, крім Сумського машинобудівного НПО ім. Фрунзе, втратили в ціні 3-7%. На думку аналітиків, протягом найближчого часу варто очікувати переваги "ведмежих" настроїв.
Вихідний день у США не зміг стати стримуючим фактором для обвалу котирувань на світових фондових біржах. "План щодо стимулювання економіки через зниження податків, оголошений американським президентом, викликав паніку серед інвесторів, які вирішили, що реальне положення справ в економіці може виявитися значно гіршим, ніж бачиться фондовому ринку, - відзначив аналітик ФК "Альфа Капітал Україна" Денис Шаврук. – Інвестфонди в усьому світі почали розпродаж акцій як одного з найбільш ризикованих активів в умовах наближення рецесії".
Цей процес не пройшов повз фондовий ринок України. Найбільш уразливими виявилися котирування емітентів, вартість акцій яких росла на тлі спекулятивного попиту і була мало прив'язана до фундаментальних показників, включаючи фінансові результати. У машинобудуванні найбільшою мірою постраждали акції "Маріупольського заводу важкого машинобудування" (-7,5%), "Азовобщемаша" (-5,7%), "Донецькгірничомашу" (-6,8%). "Додатковим фактором для вибору претендентів на продаж стала висока ліквідність акцій, здатна забезпечити максимально швидкий вихід з ринку", - вважає аналітик ІК "Драгон Капітал" Денис Мацуєв. Папери "Алчевського меткомбінату" подешевшали на 4,8%, "Центренерго" - на 5,4%, "Западенерго" - на 3,6%, "УкрАвто" - на 3,9%.
Окремої уваги, на думку експертів, заслуговують акції банків, які інвестори розпродавали за аналогією з ринками розвинених країн, де фінансові інститути випробували найбільші втрати. Так Укрсоцбанк втратив у ціні 4,5%, "Райффайзен Банк Аваль" - 2,9%, "Мегабанк" - 8,3%, банк "Форум" - 5,6%.
"Корекція була не настільки глибокою, як хотілося б, тому що папери енергогенеруючого сектора знизилися в межах норми, - пояснює старший трейдер ІК "Арта-Ценні папери" Роман Вареник. - Продавали папери і нерезиденти, і вітчизняні гравці. Багато нерезидентів фіксували свої позиції на новинах про очікування рецесії, але інформація про те, що інвестиції в ринки, що розвиваються, за 10 років збільшилися до $800 млрд., вселяє в гравців певний оптимізм".
За словами експертів, сьогодні можливо незначне відновлення ринку, але варто очікувати переваги ведмежих настроїв у найближчі місяці. "Зараз падіння визначається міжнародними ринками і поки їх тиск буде присутній, ми теж будемо перебувати у ведмежому тренді", - вважає Роман Захаров, старший аналітик ФК "Трійка Діалог". А старший трейдер ФК "Фоіл Секьюрітіз" Роман Самар вважає, що є всі підстави для росту індексу в лютому, після того як більшість емітентів ПФТС оприлюднить свою річну звітність, що, за прогнозами експертів, буде гарною.
За матеріалами: Экономические Известия
Поділитися новиною