Європейська економіка починає відчувати наслідки уповільнення зростання в США — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Європейська економіка починає відчувати наслідки уповільнення зростання в США

Кредит&Депозит
392
Європейська економіка, можливо, починає відчувати наслідки падіння на американському ринку субстандартних іпотечних кредитів, повідомляє агентство Bloomberg.
Банки утрудняють доступ до кредитів, промислове виробництво скорочується, а впевненість інвесторів зникає, у той час як США перебувають на грані рецесії. Все більше економістів вважають, що Європейський центральний банк буде змушений знизити процентні ставки.
"В економіці зараз чітко видно тенденцію зниження", - говорить економіст Commerzbank Міхаель Шуберт. Він переглянув свій прогноз минулого тижня і тепер очікує двох знижень базової ставки до жовтня.
Дотепер Європейський ЦБ відмовлявся зменшувати ставку, як це зробили Федеральна резервна система США і Банк Англії, підкреслюючи велику значимість інфляційних ризиків. Однак дані, що виходять на цьому тижні, можуть продемонструвати збільшення ризиків для зростання. У понеділок міністри фінансів країн ЄС обговорять перспективи економіки на зустрічі в Брюсселі.
Міністр фінансів Люксембургу Жан-Клод Юнкер заявив 14 січня, що Європейська комісія може знизити прогноз зростання ВВП цього року до 1,8% з 2,2%.
За оцінкою опитаних Bloomberg економістів, у єврозоні сектори виробництва та послуг виросли в грудні на найменше значення із червня 2005 року, а впевненість німецького бізнесу впала до мінімального рівня з 1992 року.
Економісти Royal Bank of Scotland вважають падіння промислового виробництва достатнім, щоб говорити про першу рецесію з 2001 року.
Деякі офіційні особи, у тому числі глава ФРС Бен Бернанке, вважають, що в Європи перспективи більш позитивні, ніж у США. "Ми вважаємо, що в Азії або в Європі буде уповільнення економічного зростання, що, можливо, буде в США", - заявив Б.Бернанке 17 січня.
Проте, погіршення умов кредитування негативно впливає на капвитрати компаній. 14 грудня інститут Ifo виступив із прогнозом, що цього року капвитрати німецьких компаній збільшаться на 4%, що у два рази менше від зростання в 2007 році. Економіст UBS Штефан Део очікує, що цього року прибутковість компаній знизиться вперше за десятиліття.
Підтримка з боку експорту також слабшає через скорочення попиту і високого курсу євро. Поставки продукції за кордон піднялися в листопаді лише на 0,3% щодо попереднього місяця після зростання на 1,2% у жовтні. За минулий рік євро подорожчав до долара на 12%.
Погіршення економічних перспектив може привести до розбіжності в думках із приводу ставки усередині ЄЦБ. Його глава Жан-Клод Тріше попередив 10 січня, що банк вживе заходів, якщо інфляція буде підштовхувати зарплати нагору. Тим часом, глава ЦБ Люксембургу Ів Мерш заявив 15 січня, що ЄЦБ варто діяти обережно на тлі ризиків для зростання економіки, а глава німецького ЦБ Аксель Вебер застеріг проти надмірної драматизації посилення інфляції.
Економісти знижують прогнози по базовій ставці ЄЦБ. Експерти ABN Amro очікують, що ставка цього року залишиться на рівні 4%, тоді як раніше вони прогнозували підйом до 4,25%. Аналітики Dresdner Kleinwort припускають скорочення під кінець року.
Економіст Lehman Brothers Майкл Юм порівнює нинішню ситуацію з 2001 роком, коли ЄЦБ спочатку сподівався уникнути наслідків рецесії в США, однак уже в травні він знизив ставку.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас