Уго Чавес запропонував гондурасцям нафту в обмін на молоко


Уго Чавес запропонував гондурасцям нафту в обмін на молоко

Президент Венесуели Уго Чавес запропонував владі Гондурасу компенсувати продуктами агропромислового комплексу 40% вартості палива, що вони будуть закуповувати в Каракаса. Вуглеводні будуть поставлятися в центральноамериканську країну в рамках альянсу "Петрокарібе", до якого вона приєдналася наприкінці минулого року.

Чавес і Селайя підписали попередню угода, відповідно до якої Гондурас буде купувати у Венесуели протягом двох років більшу частину нафтопродуктів, що споживаються країною. 60% вуглеводнів повинні будуть оплачувати безпосередньо після поставки. Вартість решти 40% буде погашатися на виплат протягом 20 років при одному відсотку річних.

"Я прибув допомогти Гондурасу в справі економічного зростання і боротьби з бідністю. Наша допомога - не милостиня, а пропозиція про співробітництво", - підкреслив Чавес на спільній прес-конференції з гондураським президентом Мануелем Селайєю, що пройшла у столиці країни Тегусігальпе.

За словами венесуельського лідера, на подібних умовах протікає енергетичне співробітництво з Аргентиною, Чилі та низкою інших країн регіону. "Аргентинці виплачують нам борг тракторами, ліфтами, онкологічним устаткуванням, - відзначив він. - Ви ж (гондурасці) можете поставляти нам молоко".

"У свою чергу, ми готові гарантувати енергетичну безпеку Гондурасу", - підкреслив Чавес.

Завершивши візит у Гондурас, Уго Чавес направився в Нікарагуа. Це останній пункт його дводенного центральноамериканського турне, початого в понеділок у Гватемалі, де глава венесуельської держави був присутній на церемонії інаугурації президента Альваро Колома.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua