Ціни на нерухомість у Франції заспокоїлися


Ціни на нерухомість у Франції заспокоїлися

Після періоду різкого підйому в 2000-2006 роках ціни на вторинне житло у Франції трохи заспокоїлися, і в 2007 році зростання було в межах 3-4%, пише оглядач агентства AFP з посиланням на дані агентства Century 21 і Національної федерації торговців нерухомістю (Federation nationale de l'immobilier (Fnaim).

За даними Fnaim, підвищення цін склало 3,8% до 2.679 євро за кв.м. Аналіз мережі агентств Century 21 показує підвищення в середньому на 3,38% до 2.511 євро за кв.м.

Площа середньої квартири в 2007 році скоротилася в порівнянні з попереднім роком на 2,7 кв. м і склала 80,89 кв. м при ціні 195156 євро. Середній термін продажу, за даними Century 21, склав 79 днів (збільшився на 8 днів), а середній термін кредиту з 19,54 років виріс до 20,21 року.

Конкретні показники по регіонах сильно відрізняються. У дешевих регіонах, таких як графство Франш-Комт і Бургундія, підвищення було сильним (+11%), у той час як у Лімузані, Шампань-Арденн або Лангедок-Руссійон ціни впали на 1,5%, по даним Century 21.

Fnaim зафіксувала, що продовжилося зростання цін на південно-сході (+7%), але він іде повільніше на заході (+2,4%), у центрі й Альпах (+3,1%). У Парижі підвищення цін як і раніше перевищує загальнонаціональний рівень. Так, по даним Century 21, середня ціна за 1 кв. м у столиці склала 6.329 євро (+8,02%).

Ерве Блері, президент Century 21, пояснює заспокоєння цін збільшенням вартості кредитів, що перевищило пільгу по відсотках при покупці основного житла. Позначилася й криза іпотечного кредитування в США. Банки посилили свої вимоги до позичальників, притім, що пеня за прострочення платежів у Франції становить усього близько 0,15%.

Банки починають утримуватися від надання кредитів на термін понад 30 років і пред'являють більш високі вимоги до професійного досвіду позичальників.

В 2008 році Ерве Блері очікує стагнації цін при росту інфляції. Розрив між цінами продовжить збільшуватися, оскільки в Парижі продовжиться зростання цін порядку 5%, а в регіонах качана складе від +5% до -5%", прогнозує президент Century 21.

Fnaim відкидає для 2008 року будь-які сценарії різкої зміни кон'юнктури, не крім падінь місцевих цін в регіонах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua