Тріше знову заявляє про збереження підвищеного інфляційного тиску


Тріше знову заявляє про збереження підвищеного інфляційного тиску

Інфляційний тиск у єврозоні зберігається, темпи збільшення споживчих цін, імовірно, залишаться в найближчі місяці значно вищими від цільового рівня Європейського центрального банку (ЄЦБ), що становить 2%, заявив глава ЄЦБ Жан-Клод Тріше на прес-конференції за підсумками засідання, на якому було ухвалене рішення залишити незмінною базову процентну ставку на рівні 4% річних, повідомило агентство Bloomberg.

"Інфляційний тиск залишався підвищеним, тобто наша оцінка ризиків для цінової стабільності повністю підтвердилася, - сказав Ж.-К.Тріше. - Керівництво центробанку як і раніше готове вживати заходів для того, щоб ризики не матеріалізувалися".

"Збільшення зарплат службовців, імовірно, буде більш значним, ніж очікувалося раніше, - відзначив глава ЄЦБ. - Також можна чекати підвищення впливу компаній на рівень вартості продукції, особливо в сферах з низькою конкуренцією. Дуже важливо зберегти цінову стабільність у короткостроковій перспективі, керівництво ЄЦБ відслідковує ситуацію в сфері оплати праці з особливою увагою".

Говорячи про перспективи економічного зростання в єврозоні, Ж.-К.Тріше заявив, що "світова економіка в цілому залишиться гнучкою, і попит на продукцію європейських компаній за кордоном буде підтримувати обсяги експорту". За його словами, "невизначеність, пов'язана з перспективами економічного зростання, залишається високою, однак ризики його ослаблення зменшуються".

Рішення по ставці було прийнято керівництвом ЄЦБ "на основі регулярного аналізу економічної ситуації в регіоні", відзначив керівник центробанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua