Укрсоцбанк та "УніКредит" об'єднаються


Укрсоцбанк та "УніКредит" об'єднаються

Джерело "ЭИ", близьке до правління Укрсоцбанку, повідомило про рішення Bank Austria Credianstalt (управляє активами банківської групи UniCredit Group у Центральній і Східній Європі) об'єднати Укрсоцбанк та "Унікредит Банк" в одну структуру, що одержить ім'я меншого банку.

Банкіри очікують у зв'язку із цим уповільнення темпів розвитку дочірніх банків групи UniCredit в Україні.

За словами джерела, відразу після завершення угоди "у банках почнеться метушня". "Подейкують, керівництво Bank Austria Credianstalt вирішило об’єднати Укрсоцбанк та "Унікредит Банк". Вони вважають, це пройде так само легко, як злиття "ХФБ Банку" і "Пекао Банку", - посміхається співрозмовник .

У прес-службах Укрсоцбанку, "УніКредит Банку" і Bank Austria Credianstalt зберігають мовчання або відмовляються давати коментарі до офіційного закінчення угоди купівлі міжнародною групою UniCredit Group 95% акцій Укрсоцбанку. Тим часом керівник департаменту громадських і корпоративних зв'язків UniCredit Group Франческа Палермо-Патера підтвердила слова одного з менеджерів Укрсоцбанку: "Стратегія UniCredit передбачає можливість об'єднання поточних операцій "УніКредит Банку" та Укрсоцбанку, як тільки придбання останнього буде завершено".

Опитані банкіри відзначають, що будь-яке об'єднання, що стосується великих банків, створює труднощі. "Коли я займався питанням об'єднання банку "Аваль" і "Райффайзенбанку Україна", мені на очі потрапила наступна статистика: із трьох об'єднань два закінчуються невдало", - говорить голова правління "Райффайзен Банк Аваль" Володимир Лавренчук. За його словами, будь-яке об'єднання - процес складний. "У принципі, у світовій практиці припустимим вважається уповільнення темпів зростання на 20%. Однак на ринках, що зростають, уповільнення зростання навряд чи можливе. Хіба що можна говорити про зниження темпів приросту, однак і це не обов'язково", - зауважує банкір.

Тим часом офіційна позиція правління із приводу можливого об'єднання двох банків досить оптимістична. "Це об'єднання не загальмує зростання Укрсоцбанку, тому що злиття буде проходити не з українським, а з іноземним банком. На 2008 р. ми заклали зростання ринкової частки на 0,5% - і ми його одержимо", - заявляв раніше в інтерв'ю "i" голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін.

За словами джерела, в UniCredit уже є досвід об'єднання банків в Україні, тому вони будуть додержуватися певних процедур. "Звичайно, роботи персоналу додасться, але нічого - зробимо", - говорить банкір. Якщо процес об'єднання Укрсоцбанку та "УніКредит Банку" все-таки позначиться на швидкості їхнього зростання, це може негативно відбитися на котируваннях акцій Укрсоцбанку, що обертаються на ПФТС. Ліквідні акції банків, які здебільшого уже мають нових іноземних власників або близькі до продажу, фондовий ринок оцінює виходячи з результатів їхньої господарської діяльності і загального збільшення капіталізації фінансової системи країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua