2356
Гуру Роджерс закликає позбуватися доларів і фунтів
— Валюта
Економіка США на шляху до однієї з найглибших рецесій за останні десятиліття, тому інвестори повинні позбуватися від доларів, заявив 7 січня відомий гуру ринку Джим Роджерс в інтерв'ю із Сінгапуру телеканалу Bloomberg.
"Це буде одна з найглибших рецесій, які ми спостерігали останнім часом, оскільки вона обумовлена безліччю факторів, - думає Роджерс, глава Rogers Holdings. - Вона відіб'ється на всіх нас, оскільки валюти будуть перебувати під зростаючим тиском, а у світі буде спостерігатися високі темпи інфляції". Уряди США та Великобританії, на думку Роджерса, приховували правду про реальну інфляцію. Зі свого боку він вже давно продає всі свої активи в доларах США та англійських фунтах стерлінгах.
"Я сподіваюся, що до кінця цього року всі мої активи будуть виведені з американських доларів, - повідомив він. - Долар це така валюта, що скомпрометувала себе, тому вона ще багато років буде перебувати на дні".
Роджерс вже давно заявляє про те, що він позбувається від своїх активів у США, перекладаючи їх в азіатські валюти. Він навіть змінив своє постійне місце проживання з Нью-Йорка на Сінгапур, щоб бути ближче до Китаю, в економіці якого він безмежно впевнений. У своєму інтерв'ю він знову підтвердив, що вкладає свої кошти в китайські юані та швейцарські франки, вважаючи, що ці валюти найбільш захищені він девальвації.
Як кращий об'єкт інвестицій у настільки складний для світової економіки час він вибирає продовольчі товари. "Якщо ви стурбовані питанням рецесії, то можливо кращий варіант для ваших інвестицій це продовольчі товари, - підкреслив він у своєму інтерв'ю. - Я підозрюю, що продовольчі товари продовжать дорожчати, навіть на тлі проблем у світовій економіці".
Підвищення рівня життя в країнах, що розвиваються, проблеми із урожаєм у країнах виробників зіграли на користь біржових спекулянтів, які влаштували ралі на біржі сільськогосподарських товарів. Пшениця та кукурудза досягли історичних або багаторічних максимумів у грудні 2007 року. Сам же Роджерс воліє інвестувати в бавовну, каву та цукор. Однак він не рекомендує купувати нафта після того, як ціна на неї досягла рівня в $100. При цьому олово або свинець теж не є гарними об'єктами вкладення, оскільки вповільнення економічного росту в різних регіонах планети приведе до падіння попиту на промислові метали.
Долар, що слабшає, високе споживання в країнах, що розвиваються, а також недолік інвестицій у виробництво грають на користь росту цін на продовольство. Навіть в умовах падіння долара, за словами Роджерса, ціни на продовольчі товари продовжать своє зростання, оскільки у світі спостерігається дефіцит на етапі поставок. "Всі продовольчі товари продовжать перебувати під тиском дефіциту в найближче десятиліття, - вважає Роджерс. - Навіть якщо долар почне рости, продовольчі товари будуть дорожчати".
За матеріалами: K2Kapital
Поділитися новиною