Уряд запропонував парламенту зберегти в 2008 р. чинні ставки рентної плати за транзит газу і транспортування нафти


Уряд запропонував парламенту зберегти в 2008 р. чинні ставки рентної плати за транзит газу і транспортування нафти

Кабінет міністрів України запропонував Верховній Раді пролонгувати на 2008 рік чинні на цей час ставки рентної плати за транзит природного газу і транспортування нафти територією України трубопровідним транспортом в 2008 році.

Відповідні пропозиції містяться в проекті закону "Про державний бюджет України на 2008 рік", внесеному урядом на розгляд парламенту.

Розмір рентної плати за транзит природного газу в цей час становить 1,67 грн за 1 тис. куб. м на кожні 100 км відстані, за транспортування нафти магістральними нафтопроводами - 4,5 грн за тонну незалежно від відстані.

Законопроект також припускає збереження в наступному році нинішніх ставок рентної плати за транспортування нафтопродуктів магістральними продуктопроводами (4,5 грн за тонну) і за транзит аміаку (5,1 грн за тонну на кожні 100 км відстані).

Єдиним постачальником послуг із транзиту природного газу територією України трубопровідним транспортом є Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України".

Як повідомлялося, ставка плати за транзит природного газу з 1 січня 2008 року зросте з нинішніх $1,6 до $1,7 за 1 тис. куб. м на кожні 100 км відстані.

Єдиним постачальником послуг із транспортування нафти магістральними нафтопроводами є ВАТ "Укртранснафта", 100% акцій якої належить "Нафтогазу України".

Національна комісія регулювання електроенергетики України з 1 квітня 2007 року підвищила тарифи "Укртранснафти" на транспортування нафти магістральними нафтопроводами на 17-19,6% залежно від маршруту. Розмір тарифів коливається від 8,64 грн за тонну до 60,96 грн за тонну залежно від маршруту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua