Експерт: Рішення про повернення "Нафтогазу" держпакету "Укртатнафти" має як політичний, так і раціональний компоненти


Експерт: Рішення про повернення "Нафтогазу" держпакету "Укртатнафти" має як політичний, так і раціональний компоненти

Рішення Кабінету міністрів про повернення держпакету акцій "Укртатнафти" в управління НАК "Нафтогаз України" від Фонду держмайна має два компоненти. Таку думку висловив РБК-Україна керівник Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін. За його словами, перший компонент є політичним.

"Таким чином уряд Юлії Тимошенко продемонстрував лояльність Президенту, скасувавши всі постанови попереднього Кабміну, які оскаржував Віктор Ющенко", - сказав Бородін. Він також відзначив, що рішення нового Кабміну має другий компонент - раціональний, оскільки Фонд держмайна не може ефективно управляти нафтопереробним заводом.

"Там немає фахівців, які можуть оцінити збутову і закупівельну політику підприємства, ухвалити рішення щодо реконструкції тих або інших технологічних ліній. Тому набагато доцільніше, коли держпакет акцій НПЗ знаходиться в управлінні НАК "Нафтогаз України", - сказав Бородін.

Експерт також відзначив, що раніше ФДМУ показав свою неефективність в управлінні держпакетом акцій "Укртатнафти". Так, за його словами, поява в статутному фонді Кременчуцького НПЗ двох офшорних компаній, які татарські акціонери називають "дружніми", відбулося саме в той період, коли держпакет акцій "Укртатнафти" знаходився в управлінні ФДМУ.

Нагадаємо, 24 грудня ц.р. уряд ухвалив постанову про повернення держпакету акцій "Укртатнафти" в управління НАК "Нафтогаз України" від Фонду держмайна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua