Азаров: "Нафтогаз України" не мав проблем з платежами на 12 млрд грн тиждень тому


Азаров: "Нафтогаз України" не мав проблем з платежами на 12 млрд грн тиждень тому

Тиждень тому в "Нафтогазі України" не було проблем з платежами на 12 млрд грн.

Про це заявив нардеп від Партії регіонів, екс-міністр фінансів Микола Азаров після закінчення розширеної частини засідання Кабміну.

"Я лише тиждень тому пішов з уряду, і можу вам сказати, що у "Нафтогазі" не було проблем із платежами, які вимагають держгарантій на 12 млрд грн. Якщо раптом вони з'явилися, то звідки - це питання до нового уряду. У кожному разі надання бюджетних гарантій з платежів НАК "Нафтогаз України" на таку суму я вважаю надмірними", - сказав Азаров.

Відзначимо, що виступаючи на розширеному засіданні уряду, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила про те, що новий уряд запобіг можливості технічного дефолту НАК "Нафтогаз України". "Ми одержали серйозні повідомлення на цей рахунок від кредиторів компанії на той випадок, якщо не будуть створені серйозні державні гарантії, - підкреслила вона. - Ми зупинили цей процес і зробили все, щоб повернути НАК "Нафтогаз України" до прибуткової діяльності".

У зв'язку із цим ціна на газ для населення залишиться в 2008 р. на діючому рівні, поки уряд "не розбереться із процесами в НАК "Нафтогаз Україна", підкреслила Тимошенко. Вона відзначила, що ціну на газ для промпідприємств уряд був змушений прийняти з урахуванням нової ціни на імпортований газ. Прем'єр нагадала, що уряд Віктора Януковича досяг такої домовленості за ціною на газ.

Ціна природного газу для промислових споживачів і інших суб'єктів господарювання з 1 січня в 2008 р. буде становити 934,7 грн за 1 тис. куб. м без урахування ПДВ, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на його транспортування, розподіл і постачання, говориться в постанові Кабінету міністрів від 19 грудня в 2007 р. №1401.

Варто відзначити, що 13 грудня ц.р. у Міністерстві палива та енергетики України відбулася зустріч керівництва Мінпаливенерго та національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" із представниками аудитора фінансової звітності компанії - міжнародної аудиторської компанії Ernst&Young, а також представниками міжнародних фінансових інвесторів - кредиторів НАК "Нафтогаз України", на якій представники Міністерства обговорили з аудитором Ernst&Young і фінансовими інвесторами компанії питання підготовки та публікації консолідованої фінансової звітності компанії та аудиторського висновку за 2006 р.

Представникам Ernst&Young було передано проект фінансового плану НАК "Нафтогаз України" на 2008 р. Голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін повідомив інвесторам, що в грудні 2007 р. компанія вже виплатила і виплатить з своїх кредитних зобов'язань 67 млн дол.

Нагадаємо, "Газпром" 4 грудня підняв ціну на газ для України на 2008 р. з 130 до 179,5 дол. за 1 тис. куб. м. Одночасно, відповідно до домовленостей, підвищена ставка транзиту газу через територію України, що збільшилася з 1,6 дол. до 1,7 дол. за 1 тис. куб. м на 100 км. Ставка транзиту газу через територію Росії для України на наступний рік також визначена на рівні 1,7 дол. за 1 тис. куб. м на 100 км. Частка імпортного газу становить близько 73 % газового балансу України або близько 55 млрд куб. метрів.

У цей час постачальником всього газу на Україну є швейцарський трейдер RosUkrEnergo (50% - у Газпрому, 50% - в Centragas Holding AG). RosUkrEnergo продає газ Україні через "Укргазенерго", що є його спільним підприємством з НАК "Нафтогаз України".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua