У Литві газ дорожчає через порушення договору з "Газпромом"


У Литві газ дорожчає через порушення договору з "Газпромом"

Збільшення цін природного газу, що поставляється з Росії, пов'язане з порушенням литовською стороною укладеного з ВАТ "Газпром" договору, вважає прем'єр-міністр Литви Гедімінас Кіркілас.

"Ціни виростуть, тому що ми змінили деякі умови, зафіксовані в нашому договорі з "Газпромом", - заявив глава литовського уряду в четвер на урядовій годині в сеймі, повідомляє "Інтерфакс".

Кіркілас не назвав конкретних цифр, але переконаний, що "ціни виростуть, і така тенденція торкнеться не тільки Литви, але й інших країн".

Кілька років назад, коли "Газпром" купив 34% акцій литовського підприємства газифікації Lietuvos dujos, був укладений договір про довгострокові поставки газу в Литву, відповідно до якого "Газпром" гарантував на період по 2015 рік постачання природного газу в обсязі не менше 90% потреб. При цьому в документі було зафіксовано, що газ у Литву на цей період буде поставлятися за погодженою сторонами формулою цін, пов'язаною із цінами на альтернативні види палива, а Литва буде продовжувати лібералізацію цін газу.

Тим часом сейм Литви у квітні цього року узаконив державне регулювання цін на газ всім споживачам. Раніше ціни на газ у Литві регулювалися тільки для дрібних споживачів, а в утворення цін на газ для так званих вільних споживачів, тобто великих підприємств та об'єктів енергетики, держава не втручалася.

Кіркілас особисто та уряд у цілому висловлювалися проти посилення державного регулювання цін всім споживачам газу, мотивуючи тим, що це суперечить директивам ЄС і домовленостям з "Газпромом", і пропонували внести в закони відповідні зміни. Але сейм відмовився розглядати це питання.

Державна комісія із цін і контролю енергетики Литви близько місяця назад оголосила, що ціни на природний газ для споживачів у Литві з 1 січня 2008 року в порівнянні з нинішніми цінами підвищаться в середньому на більш ніж 70%.

E.ON Ruhrgas International AG (Німеччина) володіє 38,9% акцій Lietuvos dujos, "Газпром" - 37,1, держава - 17,7%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua