Іран збирається продавати газ в Європу


Іран збирається продавати газ в Європу

Іран веде переговори з італійською компанією Edison щодо питання постачання природного газу в Італію - країну, що входить у Євросоюз, повідомляє Reuters з посиланням на Міністра нафтовидобувної промисловості Ірану Голамхоссейна Нозарі.

За запасами природного газу Іран посідає друге місце у світі після Росії і може поставляти цю сировину на світовий ринок. Однак санкції, технічні і політичні труднощі навколо видобутку газу в країні серйозно заважали розвитку цієї галузі в країні. У зв'язку із цим багато аналітиків стверджують, що в найближче десятиліття Ірану навряд чи вдасться зайняти місце серед провідних постачальників природного газу на світовий ринок. Зі збільшенням цін на нафту і газ проблема забезпечення паливом стала досить гострою для Італії, тому що країна має дуже вбогі енергетичні ресурси і на 80% своїх потреб у паливі забезпечує за рахунок імпорту сировини.

"Ми почали переговори... і вони вже майже завершені," - сказав Нозарі в ефірі державного іранського телеканалу. "Попередньо на кінець 2008 року поставки складуть 1,5 млрд. кубічних футів з наступним збільшенням до 4,5 млрд. кубічних футів," - сказав він, не розкриваючи деталей обговорюваної угоди. (1,5 млрд. футів = 42,5 млн. кубічних метрів; 4,5 млрд. футів = 127,4 млн. кубічних метрів.)

Італійська комунальна компанія Edison заявила, що має намір різко збільшити закупівлі природного газу до 23 млн. кубометрів у порівнянні з поточними 13 млн. кубометрів за рахунок участі у великих проектах зі спорудження газопроводів і будівництва в Італії термінала для прийому танкерів зі зрідженим газом.

Тим часом, провідні західні держави на чолі зі США сильно стурбовані розвитком ядерної програми в Ірані. На думку Вашингтона, іранська влада під прикриттям мирних досліджень веде розробки ядерної зброї. США вживають зусилля щодо міжнародної ізоляції Ірану у зв'язку з його незгодою припинити свої дослідження в галузі ядерної енергії і закликає компанії не співробітничати з Іраном, що є одним з найбільших експортерів нафти у світі.

Однак Італія, що входить у Європейський союз, є одним з найбільших торговельних партнерів Ірану. Глава найбільшої італійської нафтогазової компанії Eni (E) заявив у листопаді, що його компанія не буде скасовувати контракти, укладені з ісламською республікою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua