Китай почав створення стратегічного запасу нафти


Китай почав створення стратегічного запасу нафти

Китай, що є другим після США споживачем нафтопродуктів у світі, приступив до створення стратегічних запасів нафти.

Наявність таких запасів допоможе скоротити вплив флуктуацій світових цін на нафту на внутрішні ціни, а також уникнути несподіваних ризиків у випадку змушеного переривання поставок нафтопродуктів.

Для координації роботи з формування стратегічних запасів нафтопродуктів створений спеціальний центр під егідою Державного комітету КНР з розвитку і реформ (ДКРР). Цей центр буде відслідковувати попит та пропозицію нафтопродуктів на внутрішньому ринку і за кордоном і розробляти спеціальні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки КНР.

Будівництво перших сховищ стратегічних нафтозапасів було почато в 2004 році в містах Далянь, Циндао, Нінбо і Чжоушань. Сховища в Нінбо і Чжоушані почали заповнюватися з минулого року, дві бази, що залишилися, почнуть працювати протягом року.

У цей час обсяги накопичених запасів оцінюються від 2 до 3 мільйонів тонн. У листопаді цього року з початком будівництва бази в Чунціні Китай приступив до реалізації другої фази створення стратегічних запасів нафти. По її завершенню планується довести накопичені запаси до 28 мільйонів тонн нафти.

У той же час представники Держкомітету з реформ і розвитку визнають, що в 2010 році стратегічні запаси нафти складуть у Китаї лише 12 мільйонів тонн, що еквівалентно місячному імпорту нафти Китаєм. До 2020 року цей обсяг буде дорівнювати 3-місячному імпорту.

Торік, за даними Головного митного управління КНР, Китай імпортував 145 мільйонів тонн сирої і 36 мільйонів переробленої нафти.

У цей час, за даними китайських ЗМІ, між центральною владою і керівництвом декількох східно-китайських провінцій ведуться переговори про створення додаткових стратегічних запасів переважно в найбільш розвинених східних регіонах країни. Однак китайський уряд заявляє, що не обмежує створення стратегічних нафтових запасів тільки сходом КНР.

У листопаді китайський уряд, намагаючись розв'язати ситуацію з нестачею в країні нафти і газу, на 10% підвищив ціни на паливо. Очікувалося, що додаткові доходи допоможуть збільшити виробництво нафтопереробних підприємств і заповнити нестачу бензину.

У Китаї здавна існує система державного контролю за цінами, але збільшення цін на нафту на світових ринках привело до того, що нафтопереробна галузь стала працювати на збиток.

Багато нафтопереробних заводів скоротили виробництво, щоб уникнути великих фінансових втрат, але китайська влада обіцяє захистити жителів країни від деяких негативних ефектів збільшення цін на паливо.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua