"Київенерго" може постраждати від подорожчання імпортного газу


"Київенерго" може постраждати від подорожчання імпортного газу

Подорожчання імпортного газу в 2008 році може негативно позначитися на показниках фінансово-господарської діяльності енергогенеруючої компанії АК "Київенерго", оскільки природний газ є основним ресурсом для генерації електроенергії на ТЕЦ, що входять у структуру компанії.

Таку думку висловив провідний експерт з енергетичних програмах та енергетики Українського центру політичних та економічних досліджень ім. Разумкова Володимир Лук’янець.

За його словами, вартість теплової та електроенергії, виробленої "Київенерго", в 2008 році може зрости на 40%, що, як наслідок, приведе до збільшення тарифів, у першу чергу, на теплову енергію для населення.

"При тому, що тарифи на тепло в Києві і сьогодні покривають приблизно 65% вартості його виробництва і доставки, компенсувати втрати "Київенерго" з міського бюджету буде все важче. Інакше кажучи, подорожчання тепла і гарячої води в Києві - тільки справа часу", - відзначає експерт.

У той же час, на думку Лук’янця, підвищення ціни імпортного газу для теплової генерації в цілому істотно не позначиться на економіці енерговиробництва, оскільки в загальному паливному балансі енергогенеруючих компаній ТЕС газ становить близько 10%.

"Можливе погіршення економіки варто очікувати на рівні до 5%", - сказав експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua