Україна скоротила видобуток газу


Україна скоротила видобуток газу

Україна скоротила видобуток газу за 11 місяців 2007 р. у порівнянні з аналогічним періодом 2006 р. на 225,8 млн куб. м (або на 1,2%) - до 18 млрд 816 млн куб. м, за даними Мінпаливенерго. У тому числі обсяг видобутку газу підприємствами НАК "Нафтогаз України" зменшився на 79,6 млн куб. м (0,5%) і становить 17 млрд 558,9 млн куб. м.

У листопаді 2007 р. у країні видобуто 1 млрд 689,7 млн куб. м газу, що на 44,4 млн куб. м (2,6%) менше, ніж у листопаді 2006 р. У тому числі підприємства НАК "Нафтогаз України" скоротили видобуток газу на 46,7 млн куб. м (на 2,9%) - до 1 млрд 559,7 млн куб. м.

Нагадаємо, що в жовтні 2007 р. в Україні було добуто 1 720,4 млн куб. м газу, що на 48,6 млн куб. м (або на 2,7%) менше, ніж у жовтні 2006 р. У тому числі підприємства НАК "Нафтогаз України" скоротили видобуток газу на 36,4 млн куб. м (на 2,2%) - до 1 607,4 млн куб. м.

Як повідомив РБК-Україна експерт ринку, зниження видобутку пов'язане з низькими цінами на український газ. Через це деякі компанії свідомо занижують обсяг видобутку газу. На думку експерта, для збільшення видобутку в Україні уряду необхідно збільшити ціну на газ для населення. Він відзначив, що в Європі ціни на газ для населення вищі, ніж для промислових підприємств. У зв'язку із цим, експерт прогнозує, що в наступні два роки ціна на газ для населення може вирости приблизно на 200%.

Відзначимо, що раніше директор газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування" Юрій Фесенко заявляв, що ціна на природний газ для населення в 2008 р. повинна збільшитися. Він вважає, що при ціні імпортованого природного газу 179,45 дол. за тис. куб на кордоні України і вартості природного газу українського видобутку 58 дол. за тис куб., подібний розрив у ціні приведе до знищення українського газовидобутку.

За словами Фесенка, існуюча ціна газу для населення не дозволяє забезпечити повноцінний розвиток компанії в частині надходження коштів від продажу газу.

Думку українських газовидобувників підтримують у Секретаріаті президента. Так недавно перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак заявив, що ціну на газ для населення потрібно піднімати. Крім того, він висловив співчуття, що уряд не впровадив в 2007 р. поетапне підвищення ціни на газ для населення. За словами Шлапака, президент Віктор Ющенко вважає, що ціна на газ для населення повинна встановлюватися, виходячи з доцільних в економічному сенсі параметрів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua